Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Japonia M: Drużyna Michała Kubiaka w finale

Japonia M: Drużyna Michała Kubiaka w finale

fot. panasonic.co.jp

Pierwsze miejsce po fazie zasadniczej sprawiło, że mimo dwóch porażek w Final Six Panasonic Panthers bezpośrednio awansowało do finału ligi japońskiej. Teraz drużyna Michała Kubiaka czeka na przeciwnika. O możliwość gry o mistrzostwo Japonii powalczą Toyoda Gosei z Igorem Omrcenem oraz JT Thunders z Thomasem Edgarem w składach.

Rywalizację w Final 6 Pantery rozpoczęły od zwycięstwa 3:0 nad Toray Arrows. Od pierwszych piłek tego meczu siatkarze Panasonic Panthers narzucali ton. Dobrze funkcjonował blok, a punkty dokładał również Michał Kubiak. Inauguracyjna partia padła łupem drużyny z Polakiem w składzie do 14. Znacznie ciekawiej było w kolejnych odsłonach, jednak po drugiej stronie siatki wciąż problemy ze skutecznością miał Gavin Schmitt, dlatego również one padały łupem zespołu Kubiaka do 20 i 17. W drugim spotkaniu pierwszego weekendu zmagań zawodnicy Panasonic Panthers dopisali na swoje konto kolejne punkty. Tym razem pokonali 3:1 JTEK Stings. Pierwsze dwa sety były wyrównane, prowadzenie przechodziło z rak do rąk. Inauguracyjną partię Pantery wygrały do 23, a kolejną przegrały 23:25. Najwięcej emocji przyniósł trzeci set, w którym dopiero po długiej walce na przewagi Panasonic Panthers wygrali 30:28, a liderem w końcówce był Kubiak. Czwarta odsłona była już formalnością, w której JTEKT zdobyło zaledwie 12 oczek.Tydzień później siatkarze Panasonic Panthers poszli za ciosem. W Fukuoce wygrali z Suntory Sunbirds 3:0. Najciekawiej było w pierwszym secie, a z czasem to zespół Michała Kubiaka przejmował inicjatywę. Siatkarze obu zespołów nie wstrzymywali ręki w polu serwisowym, a ostatecznie partię do 22 wygrały Pantery. W dwóch kolejnych setach zawodnicy Suntory Sunbirds nie byli w stanie przełamać dobrze ułożonej gry rywali i przegrali do 17 i 19. Po trzech zwycięstwach z rzędu w kolejnym meczu zespół polskiego przyjmującego musiał przełknąć gorycz porażki. W starciu z niepokonanym do tej pory JT Thunders tylko w pierwszym secie Pantery były w stanie dotrzymać kroku rywalom i przechylić go na swoją korzyść (26:24). W inauguracyjnej partii kontuzji nabawił się jednak Shimizu i do końca meczu został zastąpiony przez Imamurę. W drugim secie w polu zagrywki szalał Thomas Edgar, który napędził grę swojego zespołu i JT Thunders wygrał do 16. W dwóch kolejnych odsłonach było więcej walki, jednak mimo starań Kubiaka i spółki to ich rywale zapisywali na swoim koncie decydujące akcje i wygrywali 25:19 oraz 25:23.

Ostatni mecz tej fazy rozgrywek również nie potoczył się po myśli zespołu Michała Kubiaka. Dwa sety rozstrzygnęły się dopiero po walce na przewagi, w obu jednak Toyoda Gosei Trefuerza triumfowała. Ręki w ataku nie zwalniał Igor Omrcen. Chociaż Michał Kubiak w tym meczu skończył 16 ataków (50% skuteczności), jego drużyna przegrywała w kolejnych setach do 24, 19 i 27. Dwie porażki na koniec Final Six nie przeszkodziły zespołowi Michała Kubiaka zająć pierwszego miejsca na zakończenie tej fazy rywalizacji. Chociaż w pięciu meczach siatkarze Panasonic Panthers zdobyli mniej punktów niż Toyoda Gossei, po doliczeniu dodatkowych oczek za fazę zasadniczą to drużyna z polskim siatkarzem bezpośrednio awansowała do finału. O możliwość gry o mistrzostwo Japonii w dwumeczu powalczą dwa zespoły, które w Final Six pokonały Pantery – Toyoda Gosei oraz JT Thunders.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved