Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Japonia: Dwa kolejne zwycięstwa drużyny Michała Kubiaka

Japonia: Dwa kolejne zwycięstwa drużyny Michała Kubiaka

Wciąż nie zwalnia tempa w japońskiej V-League drużyna Michała Kubiaka. Panasonic Panthers w weekend najpierw 3:0 pokonał Osaka Sakai, a w niedzielę stracił tylko seta w starciu z Gosei Trefuerza. Pantery są zdecydowanym liderem tabeli. Po raz kolejny z dobrej strony pokazał się kapitan mistrzów świata.

W sobotnim starciu z drużyną Nikoli Gjorgiewa Panasonic Panthers w dwóch pierwszych setach zdecydowanie przeważał. Walka rozgorzała dopiero w secie trzecim, gdzie do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była gra na przewagi. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowała ekipa Michała Kubiaka. Polski zawodnik pokazał się z bardzo dobrej strony, na 30 ataków skończył 18 (60%). Do tego dołożył trzy punktowe bloki i dwa asy serwisowe. Blok i zagrywka zresztą były dużą siłą Panter w tym spotkaniu. W tym pierwszym elemencie było 11:4, a w asach serwisowych 5:1. Michał Kubiak dodatkowo przyjął 20 zagrywek, notując w tym elemencie wskaźnik 60%. Gra zespołu Osaka Sakai była oparta na byłym już graczu Onico Warszawa, który atakował 39 razy, skończył 19 piłek.

Panasonic Panthers – Osaka Sakai Blazers 3:0
(25:18, 25:20, 26:24)

Drużyna Michała Kubiaka w mecz z Gosei Trefuerza nie weszła najlepiej. W premierowej odsłonie nie była w stanie znaleźć argumentów na dobrą grę rywala, sama także prezentowała się słabo i w efekcie gładko przegrała. Dwa kolejne sety to była prawdziwa siatkarska wojna, w grze na przewagi lepsi okazali się jednak liderzy tabeli i prowadzili 2:1. Pantery poszły za ciosem w secie czwartym i po jednostronnej walce pokonały rywala w tej odsłonie, a co za tym idzie całym meczu. Po raz kolejny nie zawiódł kapitan polskiej reprezentacji. Michał Kubiak atakował w tym meczu 35 razy, skończył 21 piłek (60%), do tego dwa razy popisał się asem serwisowym. Polak był także mocno zapracowany w przyjęciu. Rywale posłali w jego kierunku piłkę z pola serwisowego aż 42 razy, zanotował w tym elemencie wskaźnik na poziomie 55%. Gra przeciwników z kolei była oparta na Igorze Omrcenie. Doświadczony siatkarz atakował aż 56 razy, udanie zakończyło się 27 prób. Do tego dołożył on dwa bloki i trzy asy serwisowe.

Panasonic Panthers – Gosei Trefuerza 3:1
(16:25, 28:26, 26:24, 25:17)

W tabeli Panasonic Panthers ma już 9 punktów przewagi nad Suntory Sunbirds Dimitrija Muserskiego. Ekipa Michała Kubiaka z 2 porażkami i 16 wygranymi ma 48 punktów. Bilans wicelidera to 14:4. Trzecie miejsce z bilansem 12:6 i 38 punktami zajmuje aktualnie JT Thunders. Zestawienie zamykają Oita Miyoshi z bilansem 3 zwycięstw i 15 porażek (8 pkt.) i ekipa z Nagano, która wygrała tylko jeden mecz i ma na koncie trzy punkty.

źródło: inf. własna, vleague.jp