Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Japonia: Drużyny Kubiaka i Strzeżka na przeciwległych biegunach

Japonia: Drużyny Kubiaka i Strzeżka na przeciwległych biegunach

W zupełnie odmiennych nastrojach po drugim weekendzie są VC Nagano Tridents Patryka Strzeżka i Panasonic Panthers Michała Kubiaka. „Pantery” zanotowały dwa kolejne zwycięstwa, zaś ekipa polskiego atakującego przegrała dwa mecze bez ani jednego wygranego seta.

Panasonic Panthers w sobotę zmierzyli się z Toray Arrows. Walki w tym spotkaniu nie brakowało, dość wspomnieć, że czwarty set zakończył się wynikiem 31:29 i niewiele brakowało do tego, by o losach meczu zadecydował tie-break. Ostatecznie Michał Kubiak i koledzy zdobyli trzy punkty. Polak na 29 prób skończył 16,  cztery razy atakował także z drugiej linii, gdzie zdobył jeden punkt. Do tego  dorobku dołożył dwa bloki i asa serwisowego. Był także zapracowany w przyjęciu. Przy 33 próbach współczynnik pozytywnego przyjęcia kapitana reprezentacji Polski wyniósł 54,5 %. Po drugiej stronie siatki liderem był Antonin Rouzier, zdobywca 37 punktów. W drugim spotkaniu, z Oita Miyoshi Kubiak dostał wolne, ale nie przeszkodziło to „ Panterom” w odniesieniu pewnej wygranej. Był to zespół lepszy w każdym elemencie, ale przede wszystkim w bloku (7:1) i zagrywce (10:1 w asach serwisowych).

Panasonic Panthers – Toray Arrows 3:1
(25:22, 21:25, 25:20, 31:29)

Panasonic Panthers – Oita Miyoshi 3:0

(25:20, 25:21, 25:16)

W zupełnie innej sytuacji jest VC Nagano Tridents Patryka Strzeżka. W sobotę ekipa ta przez dwa sety była równorzędnym partnerem dla Oita Miyoshi. W trzeciej odsłonie nie podjęła już walki. Patryk Strzeżek na 20 prób ataku skończył 8, do tego dołożył 3 ataki na 8 z drugiej linii. Zdobył także punkt blokiem i dwa zagrywką.  Rywale byli zespołem skuteczniejszym w ataku. W starciu z Toray Arrows VC Nagano tylko w jednym secie przekroczyło granicę 20 punktów będąc słabsze zwłaszcza w ataku.  Polak wykonał w tym meczu 41 ataków z czego skończył 19, do tego jeszcze skończył 8 na 12 akcji ofensywnych z drugiej linii.  Po drugiej stronie siatki brylował tradycyjnie Rouzier.

Oita Miyoshi – VC Nagano Tridents 3:0
(25:20, 25:23, 25:16)

Toray Arrows – VC Nagano Tridents 3:0
(25:16, 25:12, 25:22)

W tabeli Panasonic Panthers zajmują pozycję wicelidera, ale maja jeden rozegrany mecz mniej od  JT Thunders.VC Nagano bez wygranego seta plasuje się na przedostatnim 9. miejscu.