Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Japonia: Drużyna Michała Kubiaka z porażką i zwycięstwem

Japonia: Drużyna Michała Kubiaka z porażką i zwycięstwem

Ze zmiennym szczęściem radził sobie w ten weekend Michał Kubiak i jego Panasonic Panthers. W sobotę „Pantery” przegrały 1:3 z JT Thunders, co było drugą porażką w sezonie i kosztowało ekipę kapitana mistrzów świata stratę pozycji lidera V-League. W niedzielę Panasonic Panthers zaś pokonały JTEKT 3:1.

W sobotę ekipa Michała Kubiaka po porażce na przewagi w pierwszym secie w kolejnej nie dała już rywalom żadnych szans. W dwóch kolejnych setach boiskowe wydarzenia kontrolowała już drużyna Thomasa Edgara. Michał Kubiak był liderem swojego teamu. atakował w tym meczu 33 razy, kończąc 13 z nich. Do tego reprezentant Polski dołożył dwa bloki. Kubiak był także zapracowany w przyjęciu, odebrał serwis aż 33 razy, notując w tym elemencie 59% wskaźnik. Po stronie zwycięskiej Thomas Edgar atakował 48 razy, kończąc udanie 19 prób. Do tego dołożył trzy punktowe bloki.

Panasonic Panthers – JT Thunders 1:3
(26:28, 25:14, 15:25, 18:25)

Niedzielny mecz z JTEKT Stings „Pantery” zaczęły źle, od gładko przegranego seta. Potem jednak walki nie brakowało, ale w trzech kolejnych odsłonach to zespół Michała Kubiaka był lepszy. Polski przyjmujący świetnie spisał się w ataku, na 37 prób skończył 28 (76%). Do tego dołożył 4 bloki i asa serwisowego. Kubiak przyjął 40 zagrywek, notując wskaźnik 62,5 w tym elemencie. W ataku Kubiaka wspierał Tatsuya Fukuzawa, który na 44 ataki skończył 21.

Panasonic Panthers – JTEKT Stings 3:1
(18:25, 25:20, 27:25, 25:22)

W tabeli z jedną porażką prowadzi Suntory Sunbirds. Ekipa ma na koncie 34 oczka, zaś Panasonic Panthers traci do lidera jeden punkt i ma na koncie dwie porażki. Tabelę zamykają ekipy Oita Miyoshi i Nagano.

źródło: inf. własna, vleague.jp