Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Japonia: Drużyna Michała Kubiaka niepokonana i jest liderem

Japonia: Drużyna Michała Kubiaka niepokonana i jest liderem

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Kolejne dwa zwycięstwa w weekend odniosła ekipa Panasonic Panthers, której barw broni Michał Kubiak. W sobotę „Pantery” okazały się lepsze od JTEKT, tracąc jednak pierwszego seta w sezonie, w niedzielę zaś Gosei Trefuerza nie zdołała ugrać ani jednego seta. Panasonic Panthers są jedynym niepokonanym zespołem w lidze i oczywiście liderują w tabeli.

Ekipa Michała Kubiaka nie rozpoczęła najlepiej sobotniego starcia, JTEKT okazało się lepsze w premierowej odsłonie. Kolejne dwa sety padły jednak łupem kapitana reprezentacji Polski i jego kolegów. Rywale usilnie starali się doprowadzić do tie-breaka. W grze na przewagi lepsi okazali się jednak siatkarze Panasonic Panthers. „Pantery” wydaje się przeważały przede wszystkim w ataku (48% skuteczności przy 42% rywali), a także w bloku (11:7). Michał Kubiak atakował w tym spotkaniu aż 32 razy, kończąc 15 piłek (47%), do tego dołożył punktowy blok. Polak był także zapracowany w przyjęciu. Odebrał 25 zagrywek, notując w tym elemencie wskaźnik 66%. Oprócz Kubiaka liderami zespołu byli Tatsuya Fukuzawa i Issei Ōtake. Po przeciwnej stronie siatki jednym z  czołowych postaci był Walentin Bratoew.Panasonic Panthers – JTEKT Stings 3:1
(23:25, 25:21, 25:16, 26:24)

W niedzielę Panasonic Panthers nie oddali rywalom – Gosei Trefuerza nawet seta. W dwóch pierwszych partiach można było mówić o zaciętym pojedynku, drugi set skończył się grą na przewagi. W ostatnim, trzecim secie spotkanie miało już jednostronny przebieg. „Pantery” miały sporą przewagę w ataku, notując w tym elemencie 64% skuteczności, zaś rywale zaledwie 49%. Duży udział w zwycięstwie ekipy znów miał Michał Kubiak. Polak na 20 ataków skończył 14 (70%), do tego dołożył punkt blokiem. Przyjął 20 zagrywek i jego wskaźnik w tym elemencie wyniósł 73%. Wyróżniał się także Tatsuya Fukuzawa. Po drugiej stronie siatki dwoił się i troił Igor Omrcen, ale okazało się to za mało.

Panasonic Panthers – Toyoda Gosei Trefuerza 3:0
(25:21, 26:24, 25:16)

źródło: inf. własna, vleague.jp

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved