Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Japończycy odwołali turniej przedolimpijski, który miał otwierać Ariake Arenę

Japończycy odwołali turniej przedolimpijski, który miał otwierać Ariake Arenę

Na kilka miesięcy przed planowanym rozpoczęciem igrzysk w Tokio japońska federacja siatkarska chciała zorganizować turniej otwierający Ariakę Arenę, w której mają odbyć wszystkie siatkarskie mecze najważniejszej imprezy czterolecia. Rozgrywki jednak się nie dojdą do skutku, a wszystkiemu winny jest szalejący także w Kraju Kwitnącej Wiśni koronawirus. 

Zbudowana specjalnie na igrzyska w Tokio Ariake Arena ma gościć najlepszych siatkarzy globu podczas igrzysk zaplanowanych na przełom lipca i sierpnia. W dniach 21-26 kwietnia w hali miał się odbyć turniej, który miał być swoistym testem dla nowego obiektu. JVA zdecydowała się jednak odwołać te mecze z powodu obaw przed dalszym rozprzestrzenianiem się koronawirusa.W tokijskiej Ariake Arenie miały się wziąć udział reprezentacje czterech krajów, oprócz gospodarzy do stolicy Japonii przyjechałyby kadry Chin, Korei oraz Australii. Oprócz siatkarzy z Kraju Kwitnącej Wiśni żadna z tych drużyn nie zakwalifikowała się na najważniejszą imprezę czterolecia. Kibice, którzy już kupili bilety na zawody mające odbyć się pod koniec kwietnia, otrzymają zwrot pieniędzy.

źródło: headlines.yahoo.co.jp, inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved