Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Janusz Kapka: Życie pisze swoje scenariusze

Janusz Kapka: Życie pisze swoje scenariusze

fot. Wojtek Borkowski/MKS Będzin

– Moimi faworytami w nadchodzących rozgrywkach będą: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovia Rzeszów, Jastrzębski Węgiel oraz PGE Skra Bełchatów – mówi komisarz PLPS-u Janusz Kapka, były siatkarz i szkoleniowiec m.in. Płomienia Sosnowiec. Jako drugi trener tego klubu fetował mistrzostwo Polski w 1996 roku.

W ostatni weekend września ruszają rozgrywki PlusLigi. Jak w pana ocenie przebiegać będzie rywalizacja, kto jest faworytem do mistrzostwa Polski?Janusz Kapka: – Moimi faworytami  w nadchodzących rozgrywkach będą: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovia Rzeszów, Jastrzębski Węgiel oraz PGE Skra Bełchatów. Życie natomiast pisze swoje scenariusze i może się zdarzyć tak, że niespodziewanie zaczną się liczyć te zespoły, które (szczególnie u siebie) są trudnym przeciwnikiem dla każdego, np. Cerrad Czarni Radom czy Indykpol AZS Olsztyn.

Jak w tym towarzystwie widzi pan MKS Będzin, który w poprzednim sezonie był groźny dla najlepszych?

– Poziom prezentowany przez MKS w nowym sezonie powinien być stabilny, a jego wyniki uzależniam przede wszystkim od dyspozycji rozgrywających. Zarówno Łukasz Kozub, jak i Amerykanin Jonah Seif należą do zawodników, których doświadczenie boiskowe nie jest imponujące, ale młodość rządzi się swoimi prawami. Jeśli pozostali doświadczeni zawodnicy, tacy jak Artur Ratajczak, Marcin Waliński czy Zlatan Jordanow, obdarzą ich zaufaniem – to będzie dobrze.

Czy podopiecznych Stelio DeRocco stać jest na kolejne niespodzianki?

– O sile zespołów często jednak decydują zmiennicy na poszczególnych pozycjach, więc to może być element kluczowy. Poprawę miejsca w stosunku do poprzedniego sezonu uznałbym za znaczną progresję i niespodziankę. 

Odpadnięcie reprezentacji Polski w fazie barażowej mistrzostw Europy nie zaszkodzi popularności siatkówki? To poważny problem dla tej dyscypliny sportu?

– Brak pozycji medalowej męskiej reprezentacji może rzutować na całą dyscyplinę. Znalezienie drogi dotarcia do nowych sponsorów, kontynuacja współpracy z obecnymi – to zadania dla sztabów marketingowych, które wciąż muszą powtarzać, że nasza reprezentacji to ciągle obecni mistrzowie świata, a siatkówka to medialnie druga dyscyplina sportowa w naszym kraju. Najlepsi na świecie polscy kibice wybaczają wszystkie porażki!

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved