Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Janusz Gałązka: Początek będzie bardzo ważny

Janusz Gałązka: Początek będzie bardzo ważny

fot. Sylwia Lis

– Ciężko jest mówić przed sezonem o celach. Wszystko zależy od tego, jak zaczniemy, jak się ta drużyna scali. Ten początek będzie bardzo ważny, ale bardziej istotny będzie okres przygotowawczy, żebyśmy wszyscy się zgrali jako drużyna – mówi środkowy Stoczni Szczecin, Janusz Gałązka. Dla tego zawodnika będzie to już piąty sezon w Szczecinie. KPS Stocznia Szczecin przygotowania do sezonu rozpocznie 20.08.

Janusz Gałązka do szczecińskiego zespołu dołączył w sezonie 2013/2014, kiedy to występował jeszcze w I lidze. Niedawno podpisał nową umowę i dla 31-letniego środkowego będzie to już piąty sezon w klubie. – Zdecydowałem się podpisać nowy kontrakt. Tworzy się tutaj fajny projekt już od czasów I ligi. Jakub Markiewicz od początku mówił, że prędzej czy później tutaj będzie granie o medale i to się spełniło – powiedział doświadczony środkowy. Janusz Gałązka wierzy, że w nowym sezonie wspólnie z drużyną wywalczy awans do Ligi Mistrzów. – Liga Mistrzów jest marzeniem wszystkich zawodników i wydaje mi się, że jesteśmy w stanie w tym sezonie awansować do tej elity siatkarskiej – przyznał.Stocznia Szczecin bez dwóch zdań okazała się „królem polowania”, jeżeli chodzi o dokonane transfery. Do zespołu dołączyli tacy gracze, jak Matej Kazijski, Bartosz Kurek, Łukasz Żygadło, Nikołaj Penczew, Lukas Tichacek czy Simon van de Voorde. Nigdy nie miałem możliwości zagrania w reprezentacji, na takim wysokim poziomie z takimi zawodnikami i teraz jest taka możliwość tutaj w Szczecinie. Nie byłem w kadrze, to teraz kadra przyszła do mnie. Dołączyli Bartek Kurek, Łukasz Żygadło. Bardzo fajnie. To są doświadczeni zawodnicy, wygrali już wiele, Matej Kazijski to już chyba wszystko. Dużo może też pomóc Radostin Stojczew jako dyrektor sportowy. Z takimi nazwiskami jeszcze się nie spotkałem – mówi Gałązka, który w ostatnich sezonach pełnił funkcję kapitana drużyny.

Mimo mocnego składu środkowy Stoczni Szczecin zachowuje nieco ostrożności, jeżeli chodzi o cele na nowy sezon. – Ciężko jest mówić przed sezonem o celach. Wszystko zależy od tego, jak zaczniemy, jak się ta drużyna scali. Ten początek będzie bardzo ważny, ale bardziej istotny będzie okres przygotowawczy, żebyśmy wszyscy się zgrali jako drużyna i potem wygrywali każdy mecz po kolei – przyznał. Nie oznacza to jednak, że zespół nie mierzy wysoko. – Na pewno są marzenia, aby zdobyć medal. Nigdy jeszcze nie zdobyłem żadnego krążka, nie grałem nawet w drużynie, która walczyła o medale. Dla mnie to na pewno jest duże wyzwanie – dodał Janusz Gałązka.

 

źródło: inf. własna, KPS Stocznia - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved