Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Jani Kovacić: W niedzielę będziemy cieszyć się siatkówką

Jani Kovacić: W niedzielę będziemy cieszyć się siatkówką

Po piątkowej porażce z Francją Słowenia wróciła w sobotę na dobre tory, pokonując Tunezję 3:0. Dzięki wygranej podopieczni Alberto Giulaniego mają jeszcze szanse na wywalczenie olimpijskiej kwalifikacji. – Polacy to obecnie jeden z najlepszych zespołów na świecie. Postaramy się jednak cieszyć siatkówką, ponieważ kibice zapełnią halę – zapowiedział słoweński libero, Jani Kovacić.

Choć Słowenia była zdecydowanym faworytem starcia z Tunezją, to jednak afrykańska reprezentacja postawiła rywalom twarde warunki. W zasadzie tylko w drugim secie Europejczycy pewnie pokonali swoich przeciwników. – Na pewno nie był to dla nas łatwy mecz. Po piątkowym meczu z Francją było nam bardzo trudno przygotować się fizycznie oraz psychicznie do tego meczu. Dobrze, że wygraliśmy 3:0, ponieważ trzeci set mógł paść łupem Tunezji. Ostatecznie jednak wygraliśmy i koncentrujemy się na niedzieli – powiedział po spotkaniu Kovacić.

Szczególne problemy z rywalem Słoweńcy mieli w trzeciej odsłonie, w której przez długi czas to Tunezyjczycy wiedli prym. Dopiero w końcówce faworyci odwrócili losy seta, tym samym kończąc mecz. – Trudno powiedzieć, czemu w trzecim secie mieliśmy tyle problemów. Na pewno nie byliśmy do końca skoncentrowani, co było dodatkową trudnością, ponieważ Tunezja to bardzo dobry zespół. Wygrali oni mistrzostwa Afryki. Po prostu niektóre sety gra się dobrze, niektóre sety gra się źle. Ostatecznie ważne, że poradziliśmy sobie i wygraliśmy 3:0 – stwierdził słoweński libero.

Zwycięstwo z Tunezją pozwoliło Słoweńcom zachować szansę na wygranie grupy kwalifikacyjnej. By jednak tego dokonać, gracze prowadzeni przez Giulaniego muszą pokonać Polskę 3:0. – Polacy to obecnie jeden z najlepszych zespołów na świecie. Postaramy się jednak cieszyć siatkówką, ponieważ kibice zapełnią halę. Będziemy próbowali wygrać spotkanie 3:0, ale na pewno nie będzie to łatwe. Z drugiej strony musimy jednak wygrać takim wynikiem, by nadal mieć nadzieję na awans do igrzysk. To będzie dla nas bardzo trudne spotkanie, ale spróbujemy – zakończył siatkarz.