Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Jan Such: Kurek zrobi różnicę i Asseco Resovia wygra

Jan Such: Kurek zrobi różnicę i Asseco Resovia wygra

fot. Joanna Skólimowska

– Jest to kluczowy mecz. Uważam, że kto rozstrzygnie to spotkanie na swoją korzyść, ten powalczy w finale o mistrzostwo Polski, a przegrany będzie bił się o drugie miejsce po fazie zasadniczej – mówi przed starciem mistrza Polski z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle Jan Such, były szkoleniowiec Asseco Resovii Rzeszów.

Od kilku miesięcy żyje i pracuje pan we Lwowie, gdzie trenuje tamtejszy Barkom Każany. Jak mieszka się panu za naszą wschodnią granicą?Jan Such: – Mogę powiedzieć tylko tyle – doskonale. Jestem zachwycony pracą oraz warunkami, jakie mi tutaj zapewniono. Mam do dyspozycji nowoczesny sprzęt treningowy, a sama drużyna trenuje rewelacyjnie. Tutaj zawodnicy nie zarabiają tyle co w Polsce, nie są tak zmanierowani, więc poziom motywacji i zaangażowania jest zupełnie inny. W obecnych rozgrywkach moja drużyna spisuje się świetnie i będziemy na pewno walczyć o mistrzostwo Ukrainy.

Jaka jest siła ukraińskiej siatkówki? Barkom Każany poradziłby sobie w PlusLidze?

– Liga ukraińska jest coraz lepsza. Rośnie też zainteresowanie samą siatkówką, ewidentnie siatka staje się coraz bardziej popularna. Moja drużyna na pewno poradziłaby sobie w PlusLidze. Myślę, że plasowalibyśmy się gdzieś w środku stawki, ale z takimi drużynami jak Częstochowa czy Kielce na pewno byśmy wygrywali.

Polsce przed nami ligowy hit, bo do Rzeszowa przyjeżdża lider tabeli, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Wiem, że mimo życia na Ukrainie bacznie obserwuje pan to, co dzieje się w PlusLidze. Porównując zawodników na poszczególnych pozycjach, komu daje pan w środę większe szanse na zwycięstwo?

– Na rozegraniu i w bloku widzę niewielką przewagę ZAKSY. Według mnie Benjamin Toniutti lepiej prowadzi grę od Fabiana Drzyzgi, a pod nieobecność Piotra Nowakowskiego także i środek siatki oceniam jako plus Kędzierzyna. Równo jest na przyjęciu i na libero, choć Rafał Buszek na pewno będzie chciał coś udowodnić i zaprezentować się w Rzeszowie jak najlepiej. Według mnie w ataku przewagę mają mistrzowie Polski, którzy dysponują Bartoszem Kurkiem. Myślę, że on zrobi różnicę i Asseco Resovia wygra. Ich szanse oceniam na 55 procent.

*Autor: Kamil Gorlicki
*Więcej w Gazecie Wyborczej Rzeszów

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved