Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Jan Nowakowski: W półfinale wynik jest sprawą otwartą

Jan Nowakowski: W półfinale wynik jest sprawą otwartą

– Myślę w półfinale wynik jest sprawą jak najbardziej otwartą. Nie możemy podejść do tego na zasadzie, że skoro raz przegraliśmy z bełchatowską drużyną, to teraz też musimy. Naprawdę bardzo chcemy wygrać ten półfinałowy mecz – mówi przed sobotnim spotkaniem Pucharu Polski, Jan Nowakowski, środkowy ONICO Warszawa.

W meczu 18. kolejki PlusLigi pokonaliście GKS Katowice 3:1. Chyba trochę szkoda przegranej w pierwszej partii?

Jan Nowakowski:Nie szkoda tego pierwszego seta, bo bardzo ciężko trenowaliśmy cały ten ostatni tydzień. Przygotowujemy się do Pucharu Polski. Wyszło to, że jesteśmy zmęczeni. Zresztą w całym meczu było to widać. Czasami mieliśmy przestoje, zabrało koncentracji i siły fizycznej. Dlatego uważam, że wynik 3:1 to bardzo dobry wynik. Strata tego seta to nic nadzwyczajnego. Katowiczanie zagrali go rewelacyjnie. My pomimo tego, że byliśmy strasznie zmęczeni, staraliśmy się dobrze grać.

Odnieśliście już dziesięć zwycięstw z rzędu. Aktualnie zajmujecie trzecie miejsce w ligowej tabeli. Piszecie piękną, nową historię warszawskiego klubu.

– Myślę, że tę historię ktoś próbował napisać przed tym sezonem, przynajmniej scenariusz. My natomiast wypełniamy tylko karty. Chwała władzom klubu ONICO za to, jaki zespół skompletowały i jaki miały na to pomysł. My jesteśmy tylko literkami, które zapełniają ten papier. Przyznaję i w pełni się zgadzam, że rzeczywiście tworzy się póki co ciekawa historia.

Po raz pierwszy drużynie z Warszawy udało się awansować do turnieju finałowego Pucharu Polski. W sobotnim półfinale zmierzycie się z PGE Skrą Bełchatów. W tym spotkaniu żaden zespół nie stoi na straconej pozycji.

– Ze Skrą Bełchatów co prawda przegraliśmy w pierwszej części fazy zasadniczej 0:3, ale to było jeszcze przed naszą serią dziesięciu zwycięstw. W tamtym momencie graliśmy gorzej od przeciwników, a przegrywaliśmy w każdym secie dopiero na przewagi. Myślę w półfinale wynik jest sprawą jak najbardziej otwartą. Nie możemy podejść do tego na zasadzie, że skoro raz przegraliśmy z bełchatowską drużyną, to teraz też musimy. Naprawdę bardzo chcemy wygrać ten półfinałowy mecz.

źródło: plusliga.pl