Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Nowakowski: Powinniśmy mieć w tym spotkaniu przewagę

Jan Nowakowski: Powinniśmy mieć w tym spotkaniu przewagę

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Jeśli będziemy grali taką siatkówkę jak na treningach, mało kto może się nam postawić. Klucz do zwycięstwa leży po naszej stronie – powiedział środkowy ONICO Warszawa, Jan Nowakowski, przed sobotnim meczem z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie.

– Po ostatnim meczu z Resovią mieliśmy wolne, ale nie było czasu na świętowanie – raczej odpoczynek i przygotowywanie się do następnego spotkania, bo w tym momencie co prawda zajmujemy drugie miejsce w tabeli, ale musimy włożyć jeszcze dużo pracy, żeby tę pozycję utrzymać – stwierdził Jan Nowakowski.– W większości skupiamy się na sobie, bo jeśli będziemy grali swoją siatkówkę, którą prezentujemy na treningach, to mało kto jest w stanie się nam postawić. Oczywiście przed meczami przygotowujemy się bezpośrednio pod każdego przeciwnika, ale to po naszej stronie – przynajmniej w tym momencie – leży klucz do zwycięstwa. Przeciwnik jest w dołku, dlatego powinniśmy mieć w tym spotkaniu przewagę – dodał siatkarz Onico.

Jeśli chodzi o patrzenie w przyszłość, to jakaś marcheweczka zawsze musi wisieć, a w tym momencie jest nią na pewno medal PlusLigi. Ale tak jak mówiłem wcześniej, to po naszej stronie leży to, czy sobie po tę marchewkę sięgniemy, a nie czy którykolwiek przeciwnik nam ją odda. Dlatego musimy włożyć dużo pracy, żeby stać się jeszcze lepszymi zawodnikami, a przynajmniej, żeby utrzymać poziom, który zaprezentowaliśmy ostatnio podczas meczu z Rzeszowem – przyznał środkowy warszawskiego zespołu. – Aklimatyzacja Kurka i Penczewa? W lidze w większości się znamy, tak było z Bartkiem i Niko. Aklimatyzacja to w tym przypadku bardzo szybka sprawa. Myślę, że dla nich i dla nas wszystko przebiegło bardzo naturalnie i pozytywnie.

źródło: onicowarszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved