Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Nowakowski: Pierwsza szóstka jest jak najbardziej realna

Jan Nowakowski: Pierwsza szóstka jest jak najbardziej realna

fot. Onico Warszawa

– Myślę, że pierwsza szóstka jest jak najbardziej realna, a potem każdy z tych zespołów będzie miał szansę na medal. Tam już będą grali najlepsi z najlepszych i ja bym bardzo chciał zdobyć ten medal. Zrobimy wszystko, żeby tak się stało – mówi przed rozpoczęciem nowego sezonu środkowy Onico Warszawa, Jan Nowakowski. Stołeczna ekipa w niedzielę wygrała rozgrywany w Murowanej Goślinie Memoriał Arkadiusza Gołasia.

W Memoriale Arkadiusza Gołasia okazaliście się najlepsi, łącznie zagraliście w dwóch meczach dziewięć setów. Patrząc z punktu widzenia szkoleniowego, taka ilość gry jest chyba czymś pozytywnym…Jan Nowakowski: – Na pewno jest to bardzo dobra sytuacja. Z punktu widzenia szkoleniowego doskonały był szczególnie niedzielny mecz finałowy, ponieważ przegrywaliśmy, graliśmy w pewnym momencie bardzo słabo. Potrafiliśmy jednak wrócić do naszej gry i przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę. Nie możemy teraz rozmawiać o błędach i o tym, co było źle, bo dużo rzeczy było źle. Mimo tego, że graliśmy nieładnie, wygraliśmy i z tego się należy cieszyć.

Trzecie miejsce w Memoriale Ambroziaka, teraz zwycięstwo. Takie wyniki bardzo budują przed początkiem sezonu?

– Oczywiście, że tak. Każde zwycięstwo buduje. Szkoda, że Memoriału Ambroziaka też nie udało się wygrać, chociaż było blisko. Tutaj w Murowanej Goślinie wygraliśmy, grając ten drugi mecz bardzo średnio, co na pewno pozytywnie nastraja przed rozgrywkami ligowymi.

Na co drużyna Onico Warszawa liczy w sezonie 2017/2018?

– Myślę, że pierwsza szóstka jest jak najbardziej realna, a potem każdy z tych zespołów będzie miał szansę na medal. Tam już będą grali najlepsi z najlepszych i ja bym bardzo chciał zdobyć ten medal. Zrobimy wszystko, żeby tak się stało.

Jaki to twoim zdaniem może być sezon, patrząc już tak ogólnie?

– Na pewno w tym sezonie będzie o wiele większe ciśnienie, ponieważ dwa zespoły od razu spadną. To automatycznie będzie podnosiło poziom ligi, bo będzie większa presja. Zobaczymy, jak my zawodnicy poradzimy sobie z tym ciężarem, że można z PlusLigi spaść.

Generalnie jesteś zwolennikiem tego systemu, jaki został w tym roku wprowadzony?

– Ja jestem za tym, żeby w takiej lidze jak PlusLiga grały zespoły równe i żeby ich niekoniecznie było dużo. To rozwiązanie akurat wydaje się dobre, chociaż tamten system miał także dużo plusów. Jest dużo młodych zawodników, między innymi ja, którzy dzięki temu, że liga została powiększona, dostali szansę grania. Osobiście nie mogłem więc narzekać, ale fajnie, że to wróci do mniejszej ilości zespołów i że ten poziom ligi się podniesie.

Po kilku sezonach w ekipie z Bydgoszczy przeniosłeś się do Warszawy. Jak się odnalazłeś w nowej drużynie i samej stolicy?

– Zarówno w samej Warszawie, jak i zespole czuję się świetnie. Naprawdę nie mam na co narzekać, trenujemy bardzo dobrze, wygraliśmy turniej. Wszystko więc jak dotąd idzie po naszej myśli, po myśli trenerów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved