Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Nowakowski z Bydgoszczy do Warszawy

Jan Nowakowski z Bydgoszczy do Warszawy

fot. Karolina Koster

Jan Nowakowski po czterech latach gry odchodzi z Łuczniczki Bydgoszcz. Przed środkowym nowe siatkarskie wyzwania – od przyszłego sezonu będzie zawodnikiem ONICO Warszawa. – Jestem bardzo podekscytowany. Gra w ONICO Warszawa będzie dla mnie dużym wyzwaniem – powiedział Jan Nowakowski po parafowaniu umowy. 

Jan Nowakowski jest wychowankiem Chemika Bydgoszcz, z którym sięgał po młodzieżowe sukcesy. Po ukończeniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale dołączył do seniorskiej drużyny i w sezonie 2013/2014 zadebiutował w PlusLidze.W bydgoskim klubie Nowakowski grał nieprzerwanie przez cztery lata. W minionym sezonie był podstawowym środkowym zespołu, zdobywając dokładnie 200 punktów, w tym 49 blokiem. Umowa Łuczniczki ze środkowym po tym sezonie wygasła, a zawodnik został siatkarzem ONICO Warszawa. Utalentowany środkowy bloku podpisał dwuletni kontrakt ze stołecznym klubem.

Jestem bardzo podekscytowany. Gra w ONICO Warszawa będzie dla mnie dużym wyzwaniem – powiedział Jan Nowakowski po parafowaniu umowy. – Po kilku latach gry w mojej rodzinnej Bydgoszczy pomyślałem o zmianie otoczenia, a w Warszawie powstaje projekt, w którym chcę uczestniczyć – zadeklarował. – Kiedy zadzwonił do mnie Stéphane Antiga, ucieszyłem się i szybko podjąłem decyzję. Jestem przekonany, że pod jego okiem rozwinę skrzydła – dodał.

Jan Nowakowski to młody i zdolny gracz, który świetnie wpisuje się do budowanej przez nas drużyny. Będziemy mieć z niego dużo pożytku – stwierdziła Jolanta Dolecka, prezes ONICO Warszawa. – Janek o miejsce w wyjściowej szóstce rywalizować będzie z Andrzejem Wroną, Kubą Kowalczykiem i jeszcze jednym środkowym, którego nazwiska na razie nie mogę podać. Taka rywalizacja wyjdzie wszystkim na dobre – stwierdziła. – Jestem gotowy! Nie boję się ciężkiej pracy i chcę wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie – uśmiechnął się Jan Nowakowski.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: luczniczkabydgoszcz.pl, onicowarszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved