Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jan Lesiuk: Trzeba wyznaczyć sobie nowe cele

Jan Lesiuk: Trzeba wyznaczyć sobie nowe cele

fot. Zosia Cholewa

Siatkarze MKS-u Ślepsk Suwałki dopiero po pięciu meczach odpadli z walki o mistrzostwo I ligi mężczyzn. Srebrnym medalistom poprzedniego sezonu pozostała gra o miejsca 5-8. – Tutaj już gra się o honor i to, kto wygra, oznacza, że miał ambicje, żeby jeszcze pokazać się z jak najlepszej strony na koniec sezonu – powiedział po wygranym meczu w Częstochowie Jan Lesiuk.

MKS Ślepsk Suwałki ma za sobą trudną przeprawę w I rundzie fazy play-off. Chociaż siatkarze z Suwałk prowadzili w rywalizacji z AGH Kraków 2:1, krakowianie zdołali doprowadzić do piątego meczu. W środę przed własną publicznością MKS przegrał 0:3 i musiał pożegnać się z szansami na ponowne zdobycie medalu. Czy siatkarzom ciężko było zebrać siły do walki o miejsca 5-8? – Jak najbardziej. Szybko trzeba wyznaczyć sobie nowe cele i próbować ugrać to, co jest jeszcze możliwe do osiągnięcia, zająć jak najwyższą lokatę. Tutaj już gra się o honor i to, kto wygra, oznacza, że miał ambicje, żeby jeszcze pokazać się z jak najlepszej strony na koniec sezonu – przyznał Jan Lesiuk. Każdy chciał być w pierwszej czwórce, to już bardzo dużo. Ta liga była w tym roku bardzo wyrównana, także znalezienie się wśród czterech najlepszych zespołów byłoby dużym wyróżnieniem. Niestety taka jest siatkówka. Zespół z Krakowa grał konsekwentnie i dobrze taktycznie, widać, że chłopaki byli bardzo przygotowani na naszą drużynę i to zaważyło – dodał.Trzecia drużyna fazy zasadniczej nie miała zbyt wiele czasu na rozpamiętywanie porażki z AGH. W środę siatkarze z Suwałk przegrali ostatni mecz w I fazie play-off, a trzy dni później grali mecz w oddalonej o ponad 500 km Częstochowie. – Ciężko było się pozbierać, bo w środę graliśmy mecz, a już w sobotę czekał nas kolejny. Jak w NBA co trzeci dzień graliśmy spotkanie, ale takie są play-off. Trzeba dużo odpoczywać, bo tu już na zdobywanie umiejętności nie ma co liczyć. Trzeba walczyć do końca, ostatnich sił i dać z siebie wszystko na koniec sezonu – stwierdził Lesiuk.

Siatkarze trenera Skoryja słabo weszli w sobotni pojedynek w Częstochowie. Po pierwszym secie niewiele wskazywało, że goście zdołają zatrzymać rozpędzonego Norwida. Siatkarze Ślepska jednak stopniowo pokazywali zupełnie inne oblicze i wygrywali kolejne partie, a cały mecz 3:1.– Źle weszliśmy w mecz. Wyglądało to niemrawo, nie wiem, co się wdarło w nasze szeregi, ale graliśmy niepewnie i dobrze, że w tym drugim secie złapaliśmy optymalny rytm grania i taktyka się sprawdzała. To był klucz do wygranej, żeby to wszystko robić z głową, a niekoniecznie na siłę – skomentował przyjmujący Ślepska.

Chociaż zarówno w trwającym, jak i poprzednim sezonie to drużyna z Suwałk była faworytem starć z częstochowianami, podopieczni Radosława Panasa zawsze byli dla nich niewygodnym przeciwnikiem. W sobotę po raz pierwszy Ślepsk wygrał z Norwidem bez tie-breaka, chociaż i tym razem gospodarze mieli swoje szanse, by przedłużyć pojedynek. – To bardzo młodzi chłopcy i wiadomo, że jak łapią falę, wychodzi im jedna, druga akcja, to nagle wszystko zaczyna im wychodzić i tak to działa. Rzeczywiście niewygodnie nam się gra z Norwidem, ale na takiego przeciwnika trafiliśmy i musimy sobie z tym radzić – powiedział siatkarz zespołu z Suwałk.

Zespoły mają teraz tydzień, aby przygotować się do meczu rewanżowego. W walce o miejsca 5-8 rozgrywane są dwa mecze. Jeśli w sobotę Exact Systems Norwid wygra, to o tym, kto zagra o 5. lokatę, zdecyduje złoty set. Dla przegranego w tym dwumeczu sezon dobiegnie końca. Jakie plany na najbliższy czas mają zawodnicy z Suwałk? – Dużo odpoczywać po ciężkiej pierwszej części fazy play-off. Musimy odpocząć, na spokojnie dobrze potrenować, jeszcze raz przygotować się taktycznie i wygrać w następną sobotę mam nadzieję bez zbędnych dodatkowych setów – od początku skoncentrowani i zmotywowani – zakończył Jan Lesiuk.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved