Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jan Lesiuk: Sportowo jesteśmy gotowi do gry w I lidze

Jan Lesiuk: Sportowo jesteśmy gotowi do gry w I lidze

fot. Natalia Grabarczyk

– Naszą startową formę i umiejętności zweryfikuje początek ligi. Na pewno będzie trzeba dużo pracować nad poprawą jakości gry w trakcie sezonu, aby stale rozwijać nasze możliwości. Rezerwy są duże – powiedział Jan Lesiuk, przyjmujący Chrobrego Głogów, który w najbliższy weekend zadebiutuje na zapleczu PlusLigi.

W okresie przygotowawczym ciężko pracowaliście, aby jak najlepiej prezentować się w 2. Lidze. Po nie przyznaniu licencji drużynie AZS Częstochowa zajęliście oficjalnie jej miejsce w KRISPOL I lidze. Jesteście gotowi do gry na zapleczu PlusLigi?Jan Lesiuk:Sportowo jak najbardziej tak. Wiadomo, że organizacyjnie dla klubu jest to duże wyzwanie. Wzrasta poziom grania i razem z tym potrzeba lepszej i szerzej pojętej organizacji. Chodzi o dalsze wyjazdy, zwiększone koszty meczu i warto przy okazji zadbać o podstawy marketingu. Okres przygotowawczy został przepracowany dobrze, przede wszystkim pod względem fizycznym. Przedsezonowe sparingi z 1. Ligą wypadły bardzo dobrze, ale wiadomo, że zespoły prezentują wtedy różną formę pod wpływem dużego obciążenia treningami. Naszą startową formę i umiejętności zweryfikuje początek ligi. Na pewno będzie trzeba dużo pracować nad poprawą jakości gry w trakcie sezonu, aby stale rozwijać nasze możliwości. Rezerwy są duże.

Jak przyjęto w klubie z Głogowa informację o tym, że będziecie grać jednak w I lidze?

– Od początku rozmów z Chrobrym mobilizująca była dla mnie myśl, że SPS może znaleźć się w I lidze. Bardzo głęboko w to wierzyłem, bo rywalizacja na wyższym poziomie jest zawsze bardziej rozwijająca. Myślę, że podobnie było z moimi kolegami z zespołu, którzy też w to wierzyli. W tygodniu, gdy AZS Częstochowa miał możliwość odwołania się od decyzji PZPS, docierało do nas coraz więcej informacji, że jednak zagramy na zapleczu PlusLigi. Gdy już dowiedzieliśmy się, że jesteśmy w I lidze, a miało to miejsce 24 września po wieczornym wtorkowym treningu, to i tak byliśmy zaskoczeni. W ciągu tych trzech miesięcy oczekiwania było dużo momentów zwątpień.

Nie będzie wam trudno przestawić się myślami z gry w II lidze na I ligę?

– Myśleliśmy o I lidze i graliśmy z I ligą na równym poziomie, więc czujemy się z tymi myślami dobrze.

Już w sobotę rozegracie pierwszy mecz. Waszym rywalem będzie SMS PZPS I Spała.

– Tak. Na pewno zapowiada się walka o każdy punkt z młodymi, ambitnymi zawodnikami ze Spały. Jako beniaminek nie mamy nic do stracenia. Trzeba walczyć o każdy punkt.

źródło: krispol1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved