Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jan Lesiuk: Jestem zaskoczony wyrównanym poziomem I ligi

Jan Lesiuk: Jestem zaskoczony wyrównanym poziomem I ligi

fot. Zosia Cholewa

Ślepsk Suwałki po trzynastu kolejkach I ligi zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem dwudziesty czterech punktów. W ostatnim meczu przegrał na wyjeździe z AZS-em Częstochowa 2:3. – Pozwoliliśmy rywalom złapać oddech. W kolejnym spotkaniu będziemy chcieli wrócić na drogę zwycięstw – powiedział Jan Lesiuk, przyjmujący drużyny z Suwałk.

Ślepsk Suwałki przegrał z AZS-em Częstochowa 2:3 w meczu trzynastej kolejki I ligi. Niewiele zabrakło, abyście dopisali do swojego konta komplet punktów.Jan Lesiuk: AZS Częstochowa grał w miarę równo, a nasz zespół niestety nierówno. Myślę, że to było kluczem do ich wygranej. W momencie kiedy zespół faluje, niestety pojawiają się głupie błędy. Nie udało się nam wygrać ważnych końcówek w setach i w konsekwencji przegraliśmy. W mojej ocenie częstochowianie lepiej bronili. Wykazali się większą walecznością i determinacją, dzięki czemu wygrali. AZS był od nas lepszy i w pełni godzę się z ich zwycięstwem.

Najbardziej chyba żałujecie czwartego seta, bo mieliście duże szanse na wygraną 3:1?

– To prawda. Przegraliśmy niezwykle ważną końcówkę. Gospodarze zdobyli jeden szczęśliwy punkt, potem nam gdzieś przytrafił się błąd w przyjęciu. Pozwoliliśmy im złapać oddech, a z nas gdzieś uleciała energia. Powtórzę to, co powiedziałem na początku – częstochowianie grali równo, dobrze bronili i w ważnych momentach nie popełniali błędów.

W kolejnym meczu zmierzycie się z SMS-em PZPS Spała, który w tej drugiej części sezonu prezentuje się znacznie lepiej.

– W tym sezonie jestem bardzo zaskoczony wyrównanym poziomem I ligi. W czołówce tabeli jest bardzo ciasno. Zespoły z miejsc jeden-sześć dzieli dwa-trzy punkty. To naprawdę niewiele. Chcemy na pewno wrócić na drogę zwycięstw. Musimy jechać do Spały, odbudować się i po prostu wygrać mecz. Oczywiście podchodzimy to rywala z dużym szacunkiem. To ambitny zespół, który szybko się rozwija.

Jesteście zadowoleni z pierwszej części sezonu?

– Nasze zadowolenie określiłbym zmiennym. Pierwszą część fazy zasadniczej zakończyliśmy na szóstym miejscu, więc nie możemy powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni. Po wynikach i tabeli widać, że nikt nie odstaje. Uważam, że możemy walczyć z każdym. Musimy jeszcze lepiej trenować, a wtedy na pewno to przełoży się na lepszą grę podczas meczów. Podczas ostatnich pięciu meczów, czy to w lidze, czy w Pucharze Polski, nie mogliśmy wygrać na wyjeździe. Teraz już widać postęp. Trzeba tylko dalej trenować i wyrównywać poziom gry. Uważam, że stać nas naprawdę na dobrą grę.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved