Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jan Król: Zrealizowaliśmy nasze maksimum

Jan Król: Zrealizowaliśmy nasze maksimum

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze GKS-u Katowice po pięciomeczowej siatkarskiej wojnie mogli zawiesić na swoich szyjach złote medale za wygranie tegorocznej edycji I ligi mężczyzn. – Zrealizowaliśmy nasze maksimum w tym sezonie. Jeżeli chodzi o rywalizację finałową, to na pewno była ona była ona godna tego etapu rozgrywek. Były ogromne emocje, których na przykład brakowało w finale PlusLigi – powiedział w rozmowie ze Strefą Siatkówki atakujący GKS-u Jan Król.

– Założenie jest jasne i przejrzyste, czyli miejsca 1-4. Mój osobisty cel to medal, gdyż dawno nie udało mi się nic wygrać i odczuwam głód zwycięstwa – powiedziałeś w przedsezonowym wywiadzie. Mogę więc pogratulować, bo oba te cele zostały zrealizowane. Zwycięstwo przyszło po piekielnie ciężkiej walce, pięciu trudnych spotkaniach.

Jan Król: – Dziękuję za gratulacje. Mówiłem też, że chcę wygrać wszystko, co się da i zrealizowaliśmy nasze maksimum w tym sezonie. Jeżeli chodzi o rywalizację finałową, to na pewno była ona godna tego etapu rozgrywek. Były ogromne emocje, których na przykład brakowało w finale PlusLigi. (uśmiech)Waszymi przeciwnikami byli bardzo zdolni juniorzy. Można zatem powiedzieć, że to wasze doświadczenie tutaj zadecydowało, czy jednak coś zupełnie innego wzięło górę?

– Moim zdaniem w tym piątym meczu dało już chyba o sobie znać zmęczenie chłopaków z SMS-u Spała. Grali właściwie jednym składem przez cały sezon, a do tego jeszcze kwalifikacje do ME juniorów, mistrzostwa Polski juniorów i Puchar Polski, a na dokładkę zdawali także maturę. Może nie są to doświadczeni zawodnicy, ale już teraz grają bardzo dojrzałą siatkówkę, z bardzo dobrą organizacją gry.

W czwartym secie w pewnym momencie już pojawiła się radość, polał się szampan, ale trzeba było wrócić. Gra toczyła się wtedy na przewagi. Pojawił się wtedy jakiś lekki niepokój, że po tej dłuższej przerwie sytuacja może się odwrócić na korzyść rywali?

– Jasne. Chłopaki z SMS-u byli na fali w tej końcówce, ale to my mieliśmy mistrzowskie piłki, a oni się bronili. Cieszy, że udało nam się ostatecznie zwyciężyć.

Co najbardziej poza oczywiście złotym medalem najbardziej utkwiło ci w pamięci z tego sezonu?

Jest cała masa pozytywnych sytuacji, które zapamiętam, ale było też kilka takich, o których chcę zapomnieć. Na pewno zapamiętam nasze serie zwycięstw i mecz w Pucharze Polski z Asseco Resovią Rzeszów.

Tobie problemy z plecami przeszkodziły w grze w dużym wymiarze podczas finałów, ale Karol Butryn poradził sobie całkiem nieźle.

– Przez cały sezon z Karolem walczyliśmy o miejsce w szóstce, uzupełnialiśmy się. Jak jeden grał słabiej, to wchodził drugi. Tak też było i w finale, ja grałem właściwie całą fazę play-off, a w walce o złoto Karol pociągnął grę i chwała mu za to! Nie mogę na pewno sobie zarzucić, że coś odpuściłem, bo na każdym treningu dawałem z siebie maksa. I w końcu plecy trochę zabolały, ale po takim sezonie każdemu coś tam dolega.

Wraz z Espadonem Szczecin oczekujecie teraz na decyzję w sprawie gry w PlusLidze i na pewno swoimi wynikami daliście odpowiedzialnym za tę decyzję wiele do myślenia. Osobiście jesteś optymistą w tej kwestii?

– Jak najbardziej jestem przekonany że i my, i Espadon Szczecin dostaniemy szansę gry w PlusLidze, bo najnormalniej w świecie na nią zasłużyliśmy, a w następnych sezonach kolejne drużyny powinny także dostać szansę grania w ekstraklasie. Wiem, że np. Krispol Września się zbroi i będzie chciał awansować. Są zespoły, które powinny zostać zweryfikowane, nie tylko pod względem sportowym, ale i organizacyjnym, nie wyobrażam sobie zespołów w PlusLidze, które nie płacą pół roku zawodnikom za ich ciężką pracę. Wierzę, że taki wielosekcyjny klub, jakim jest GKS, dostanie szanse pokazania się na plusligowych parkietach i już w październiku w Katowicach będzie siatkówka na najwyższym poziomie, a atmosfera w hali będzie taka jak w piątym meczu finałowym.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved