Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Klobucar: Polska to świetny kraj do grania w siatkówkę

Jan Klobucar: Polska to świetny kraj do grania w siatkówkę

fot. Klaudia Piwowarczyk

W ostatnim spotkaniu MKS-u Będzin w 2017 roku podopieczni Stelio DeRocco we własnej hali pokonali ekipę AZS-u Olsztyn 3:1. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się wówczas słoweński przyjmujący będzinian Jan Klobucar, który dołączył do zespołu z Zagłębia już w trakcie sezonu. – Uważam, że prezentowaliśmy bardzo dobrą siatkówkę – stwierdził wicemistrz Europy z 2015 roku.

– Potrzebowaliśmy recepty na problemy w przyjęciu, kogoś z doświadczeniem. Chcieliśmy wprowadzić więcej doświadczenia do zespołu – mówił kilka tygodni temu o powodach transferu 25-letniego przyjmującego szkoleniowiec będzinian, Stelio DeRocco. Słoweński zawodnik bardzo szybko wpasował się w zespół z Zagłębia, błyskawicznie wywalczył sobie miejsce w pierwsze szóstce i stanowi ważne ogniwo drużyny kanadyjskiego szkoleniowca. Ekipa MKS-u Będzin zyskała zawodnika z ogromnym doświadczeniem, co przekłada się na lepszą postawę zespołu. Dowodem tego jest wygrana z AZS-em Olsztyn w ostatnim spotkaniu PlusLigi. – Uważam, że prezentowaliśmy bardzo dobrą siatkówkę. Zagraliśmy świetnie taktycznie i w najważniejszych sytuacjach podejmowaliśmy właściwe wybory. To działało na naszą korzyść i było przyczyną naszego zwycięstwa – powiedział Jan Klobucar.Słoweniec przyjechał do naszego kraju dopiero kilka tygodni temu, jednak zdaje się, że bardzo szybko zaaklimatyzował się w Zagłębiu Dąbrowskim i dobrze czuje się, grając w MKS-ie Będzin. – Jestem tutaj już od 1,5 miesiąca. Uważam, że Polska to świetny kraj do grania w siatkówkę. Uwielbiam tutejszych fanów. Na każdym spotkaniu, niezależnie od tego, gdzie jest ono rozgrywane, mogę doświadczyć świetnej atmosfery. Również życie tutaj bardzo mi się podoba, tylko mogłoby być troszkę bardziej słonecznie – dodał z uśmiechem Jan Klobucar.

Widać, że wicemistrzowi Europy podoba się gra w PlusLidze. Jest on ważną częścią swojej drużyny, co może przełożyć się na poprawę jego poziomu gry. Czy Słoweńca będziemy mogli dłużej oglądać w polskich halach? – Za wcześnie, aby decydować o tym, czy pozostanę w waszym kraju na kolejny sezon. Jeśli jednak nadarzy się okazja, to poważnie rozważę każdą propozycję pozostania w PlusLidze –powiedział Jan Klobucar.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved