Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Klobucar: Chcę się rozwijać

Jan Klobucar: Chcę się rozwijać

fot. Klaudia Piwowarczyk

Będzińscy siatkarze, po trzydniowej przerwie, powrócili do treningów. – W każdym elemencie mamy miejsce na poprawę – uważa Jan Klobucar, słoweński przyjmujący MKS-u Będzin.

Zawodnicy dostali dłuższą chwilę wytchnienia po niespodziewanym, aczkolwiek zasłużonym zwycięstwie nad Jastrzębskim Węglem. Będzinianie pokonali faworyzowany przed meczem team w tie-breaku. Patrząc wyłącznie na tabelę, wydawało się, że aspirujący do medalu jastrzębianie bez większych problemów wywiozą z Sosnowca pełną pulę, choć na boisku różnica klas była kompletnie niewidoczna. – Jastrzębski Węgiel to jedna z najlepszych drużyn w Polsce, a grając przeciwko takim drużynom, musisz być bardzo dobrze przygotowany pod każdym względem, by podjąć walkę. My byliśmy przygotowani, gdyż spodziewaliśmy się ciężkiej przeprawy. Nie liczyliśmy na taryfę ulgową – przekonywał 25-letni Jan Klobucar.MKS walczył jak równy z równy, ale wychodząc z szatni po dziesięciominutowej przerwie, musiał gonić wynik. Po powrocie na plac gry zespoły zamieniły się rolami, a ręce w geście triumfu wznosili już tylko będzinianie. – Zagraliśmy dobry mecz. W przegranych setach również pokazaliśmy niezłą siatkówkę, jednak nie wykorzystaliśmy w nich swoich szans na zdobycie łatwych punktów, popełniając jednocześnie więcej błędów od jastrzębian – tłumaczył Słoweniec.

Jan Klobucar miał spory wkład w końcowy sukces, aplikując rywalom aż 17 punktów (60% skuteczności w ataku). – Każdy sportowiec dąży do doskonałości i w moim przypadku jest identycznie. Cały czas chcę się rozwijać, by być wartością dodaną MKS-u oraz pomagać mu w osiąganiu jak najlepszych wyników – zakończył przyjmujący będzińskiej drużyny.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved