Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Jan Hadrava: Zbyt wcześnie na spekulacje

Jan Hadrava: Zbyt wcześnie na spekulacje

fot. Sylwia Lis

Reprezentacji Czech nie udało się awansować do Ligi Narodów. Druga drużyna Ligi Europy w turnieju kwalifikacyjnym do LN również przegrała w finale. – Nie jestem do końca zadowolony. Być może zagrałem dobre spotkanie z Estonią w półfinale, jednak w finale nie grałem zbyt dobrze, a to była poniekąd jedna z przyczyn naszej porażki – otwarcie powiedział o swojej grze Jan Hadrava.

Za tobą długi, bo trwający prawie dwa miesiące sezon reprezentacyjny. Jak oceniasz turniej Ligi Europejskiej w wykonaniu waszej drużyny?Jan Hadrava: – Liga Europejska była dla mnie czymś nowym i spodobała mi się. Przez to, że byliśmy organizatorem turnieju finałowego, trochę ciężko było nam zagrać dobre spotkania w fazie grupowej. Trener, chcąc sprawdzić różne ustawienia, w każdym meczu wystawiał inną szóstkę. Nie było nam więc łatwo znaleźć dobrą ciągłość gry w pierwszym okresie. Wiedzieliśmy jednak, że nasz szkoleniowiec będzie miał taki plan na fazę grupową. Sam turniej finałowy był niesamowity. Ucieszyłem się, gdy pokonaliśmy ekipę Turcji w półfinale. Niestety w finale przegrywaliśmy z lepszym zespołem z Estonii.

Czego według ciebie zabrakło, aby awansować do przyszłorocznej Ligi Narodów?

– Zabrakło nam drobnych elementów w meczu z Portugalią. Dla mnie najważniejsza była jednak obrona. Gdy mocniej zagrywaliśmy, nasi rywale mieli problemy z przyjęciem. Dlatego wygraliśmy pierwszą partię. Mimo to uważam, że graliśmy dobrze w większości elementów gry.

W półfinale i finale turnieju kwalifikacyjnego zdobyłeś łącznie aż 39 punktów. Jesteś zadowolony ze swojej postawy podczas całego turnieju?

– Nie jestem do końca zadowolony. Być może zagrałem dobre spotkanie z Estonią w półfinale, jednak w finale nie grałem zbyt dobrze, a to była poniekąd jedna z przyczyn naszej porażki.

Reprezentacja Czech nie weźmie udziału w mistrzostwach świata. Czy mimo to macie zaplanowane zgrupowanie bądź sparingi z drużynami, które będą walczyć o miano najlepszej drużyny na świecie?

– Zdecydowałem się nie uczestniczyć w sierpniowym, drugim okresie zgrupowania. Chcę być w Olsztynie i przygotowywać się do nadchodzącego sezonu z moją drużyną klubową. Koledzy z reprezentacji narodowej rozegrają kilka meczów towarzyskich. Jednakże jak się ostatnio dowiedziałem, został odwołany obóz we Włoszech, gdyż zarówno nasz trener, jak i Włochów nie będą zadowoleni z gier sparingowych, jeśli Włosi nie będą w nich uczestniczyć w pełnym składzie (np. brak Juantoreny, Zaytseva itd.)

Chciałbym również zapytać o olsztyński zespół. Skład został zamknięty, znamy terminarz gier. Czego spodziewasz się po nadchodzącym sezonie?

– Znam pełen skład zespołu, częściowo przeglądałem również terminarz. Na wszystkie spekulacje na temat nowego sezonu jest jednak jeszcze zbyt wcześnie.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Europejska

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved