Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Hadrava: Potrzebowaliśmy się odbić

Jan Hadrava: Potrzebowaliśmy się odbić

Pierwsze zwycięstwo w tegorocznej PlusLidze zanotowali na swoim koncie siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn, którzy przed własną publicznością pokonali MKS Będzin 3:0. – W dwóch pierwszych setach szukaliśmy się na boisku, nie byliśmy pewni siebie i mam nadzieję, że będzie lepiej. Było to widać po wyniku, raz prowadziliśmy, raz przegrywaliśmy. W trzeciej partii już od początku złapaliśmy dobre tempo i utrzymywaliśmy kilkupunktową różnicę – mówił MVP spotkania, Jan Hadrava.

Dwa pierwsze sety pojedynku w hali Urania były wyrównane, prowadzenie przechodziło z jednej na drugą stronę, ale obie partie ostatecznie padły łupem gospodarzy. – To był dla nas trudny mecz, bo potrzebowaliśmy odbić się po tych dwóch pierwszych porażkach. Tak właśnie wyglądała nasza gra. W dwóch pierwszych setach szukaliśmy się na boisku, nie byliśmy pewni siebie i mam nadzieję, że będzie lepiej. Było to widać po wyniku, raz prowadziliśmy, raz przegrywaliśmy – wyjaśnił Jan Hadrava i dodał: – W trzeciej partii już od początku złapaliśmy dobre tempo i utrzymywaliśmy kilkupunktową różnicę – przypomniał. – Nie chcę powiedzieć, że ten set był pod kontrolą, ale ważne jest to, że mieliśmy kilka punktów prowadzenia, bo wcześniej tak nie było. Zdawaliśmy sobie sprawę, że jesteśmy w Uranii i musimy ten mecz wygrać – komentował przebieg trzeciej odsłony atakujący olsztynian. W tej odsłonie gospodarze od początku spokojniej prowadzili grę.

Jan Hadrava ma w swoim arsenale mocny serwis, ale w meczu z MKS-em Będzin nie do końca wykorzystał tę broń. – Nie żebym nie chciał mocno serwować, ale akurat w tym spotkaniu nie chciałem tak bardzo ryzykować. Popełniliśmy kilka błędów w tym elemencie, w niezbyt dobrych momentach, na przykład kiedy obroniliśmy piłkę, a chwilę potem popsuliśmy serwis. Wiele razy tak było w pierwszych dwóch setach, że zamiast powtórzyć dobrą akcję, to zagrywka kończyła w siatce albo w aucie – tłumaczył bombardier akademików, który został wybrany MVP spotkania. – Trudno mi ocenić, nie czuję, żeby to był mój idealny występ. Mogę pokazać jeszcze więcej i mam nadzieję, że teraz całemu zespołowi będzie szło coraz lepiej – zapowiedział Hadrava.

źródło: indykpolazs.pl