Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Hadrava: Pokazaliśmy, że chcemy walczyć do końca

Jan Hadrava: Pokazaliśmy, że chcemy walczyć do końca

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali przed własną publicznością PGE Skrę Bełchatów 3:1. – Pokazaliśmy, że chcemy walczyć do końca, w drugim secie to my wygraliśmy i myślę, że to zdecydowało o zwycięstwie w tym meczu – podsumował spotkanie ze Skrą Jan Hadrava. – Teraz trzeba odpocząć, zregenerować się i pojechać w środę do Kędzierzyna, by zmierzyć się z najlepszą w tej chwili chyba drużyną w Polsce, która pokonała Modenę. Gra kapitalnie, więc czeka nas bardzo ciężkie spotkanie – mówił Paweł Woicki.

Paweł Woicki w meczu ze Skrą Bełchatów popisał się trzema akcjami punktowymi z rzędu. Rozgrywający AZS-u zaliczył skuteczny blok, kiwkę, a potem asa serwisowego. – Nie pamiętam meczu, w którym miałem taki zestaw punktowy. Najważniejsze jest jednak zwycięstwo za trzy punkty. Nie lubię meczów, w którym rywal nie wychodzi w optymalnym zestawieniu. Jak są w pełnym składzie, to człowiek jest na to przygotowany. To był chyba nasz problem w pierwszym secie, potem się z tym ogarnęliśmy i udało się wyszarpać drugiego i wygrać dwa następne – mówił po meczu Woicki.

Naszą taktyką było zatrzymanie Kłosa i Kochanowskiego na środku i to nam się niestety nie udało, ale dobrze, że wygraliśmy mecz. Cały czas ich pilnowaliśmy, a oni i tak zdobywali punkty, ogromny szacunek dla nich za grę na środku – przyznał rozgrywający olsztynian, który w trakcie meczu tryskał entuzjazmem i próbował nim zarażać kolegów. – Czasami brakuje u nas takiej pozytywnej energii. Postawiłem sobie za cel, by taką energię wnosić i cieszę się z tego, że czasem mi się to udaje. Mam nadzieję, że to będzie w jakiś sposób pomagało moim kolegom. Teraz trzeba odpocząć, zregenerować się i pojechać w środę do Kędzierzyna, by zmierzyć się z najlepszą w tej chwili chyba drużyną w Polsce, która pokonała Modenę. Gra kapitalnie, więc czeka nas bardzo ciężkie spotkanie – mówił Paweł Woicki.

Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa za trzy punkty. Może w pierwszym secie brakowało nam trochę w zagrywce i w obronie, potem już lepiej nam się grało. Skra na początku grała bez presji, brakowało jej kilku podstawowych zawodników, ale taki jest sezon i taki jest sport. Pokazaliśmy, że chcemy walczyć do końca, w drugim secie to my wygraliśmy i myślę, że to zdecydowało o zwycięstwie w tym meczu – podsumował spotkanie ze Skrą Jan Hadrava.

W drugiej partii spotkania olsztynianie przegrywali 11:16, mimo to potrafili wrócić do gry i rozstrzygnąć seta na swoją korzyść. – Podczas gry nie można zbyt wiele rozmyślać, po prostu walczy się o każdy następny punkt. Czasami są trudne momenty, czasami są łatwe, ale pokazaliśmy, że w tych trudnych potrafimy walczyć i dlatego zdobywaliśmy punkty. Cieszę się z tej naszej gry i mam nadzieję, że pokażemy ją również w następnych meczach – dodał czeski atakujący AZS-u.

– Teraz jedziemy do ZAKSY i mam nadzieję, że zagramy tak fajnie, jak momentami graliśmy w tym meczu, drużynowo, ciesząc się grą i z każdego zdobytego punktu. To jest początek czegoś lepszego. Myślimy o każdym kolejnym punkcie, secie i meczu – dodał Jan Hadrava.

źródło: inf. własna, Radio UWM FM