Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Jan Hadrava: Musimy znaleźć balans

fot. Kacper Kirklewski - plusliga.pl

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn już w środę zagrają we własnej hali z Cuprum Lubin. Olsztynianie przystąpią do tego starcia po dość niespodziewanej porażce w Suwałkach. – Mam nadzieję, że wygramy ten mecz i odbudujemy się po porażce w Suwałkach – mówi przed meczem Jan Hadrava.

W ostatnim starciu olsztynianie nie zdobyli punktów, choć w starciu z beniaminkiem PlusLigi byli faworytami. – Po tym meczu i po podróży do Olsztyna nie chciałem już myśleć o tym meczu. Po prostu stało się. Możemy tylko przeanalizować i poprawić te elementy, które nie działały w tym spotkaniu, było ich na pewno dużo – ocenia Jan Hadrava.Olsztynianie po siedmiu rozegranych meczach plasują się na szóstym miejscu w tabeli PlusLigi. Ich rywale zagrali osiem razy, zdobywając w tym czasie zaledwie pięć punktów i zajmują dopiero 12. lokatę. – Ten mecz z Cuprum Lubin też jest dla nas ważny. Musimy znaleźć balans pomiędzy tymi dobrymi elementami a tymi, nad którymi musimy popracować. Czasami, gdy wygrywamy mamy słabsze elementy, przez kilka akcji nie zdobywamy punktów i musimy to wyeliminować – zwraca uwagę reprezentant Czech.

W historii spotkań obu drużyn to olsztynianie są w lepszej sytuacji, mając na koncie osiem zwycięstw, cztery razy wygrywali siatkarze Cuprum. W ubiegłym sezonie w hali Urania to lubinianie schodzili z wygraną w garści. – Oglądałem kilka meczów Cuprum. Jest to drużyna, która też chce walczyć o grę w fazie play-off. Z tą drużyną na pewno będzie walka. Rok temu przegraliśmy tutaj w tie-breaku, a drugi mecz wygraliśmy – przypomina Hadrava. – Mam nadzieję, że wygramy ten mecz i odbudujemy się po porażce w Suwałkach – kończy.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved