Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jan Hadrava: Głównym celem jest awans z grupy

Jan Hadrava: Głównym celem jest awans z grupy

fot. CEV

Reprezentacja Czech w fazie grupowej Ligi Europejskiej zajęła 3. miejsce. Kolejnym celem drużyny jest rywalizacja w mistrzostwach Europy. – Naszym głównym celem jest awans z grupy, co oznacza co najmniej 2-3 zwycięstwa. Co będzie później – zobaczymy – powiedział Jan Hadrava.

Za nami rozgrywki Ligi Europejskiej, gdzie zajęliście w swojej grupie 3. miejsce. Jak podchodzisz do tego wyniku?Jan Hadrava:Myślę, że zagraliśmy dobry turniej. Zdobyliśmy 10 punktów, a takim sam rezultat miał pierwszy zespół w grupie B (Holandia – red.). Tak więc byliśmy blisko, aby wywalczyć awans do turnieju finałowego. Przegraliśmy jednak pierwszy mecz, który okazał się najważniejszym (z Białorusią – red.).

A jak ty personalnie ocenisz swój udział? Który mecz był najlepszy w twoim wykonaniu?

– Nie mnie oceniać swoje występy. Osobiście czuję jednak, że dobry mecz zagrałem przeciwko Ukrainie w Brnie (Janek zdobył wtedy 16 punktów z 74% skuteczności w ataku – red.).

Po zakończeniu zmagań w Lidze Europejskiej wybrałeś się na zasłużone wakacje?

– Tak, mam miesiąc wolnego, aż do końca lipca. W ostatnich dniach tego miesiąca zaczynamy bowiem przygotowania do mistrzostw Europy. Jeśli chodzi o wolny czas, to zamierzam go spędzić ze swoją rodziną.

W swoich mediach społecznościowych kilka razy zamieściłeś zdjęcie z turniejów siatkówki plażowej. Masz zamiar w wolnej chwili wziąć udział w turnieju międzynarodowym?

– Z całą pewnością nie będą to turnieje międzynarodowe. Nie mamy bowiem wystarczającej ilości punktów rankingowych, aby móc się zgłosić. Myślę, że zagram w paru turniejach u siebie w kraju, w Austrii, a może nawet i w Polsce. 

We wrześniu rozpoczynają się mistrzostwa Europy. Jaki jest wasz plan przygotowań do tego turnieju?

– Na chwilę obecną wiem tylko tyle, iż po raz pierwszy spotkamy się 22 lipca. Cały plan przygotowań ma dla nas trener i zaprezentuje go nam właśnie wtedy.

W grupie zmierzycie się z Polską, Holandią, Estonią, Ukrainą i Czarnogórą. Jaki jest wasz cel na turniej?

– Naszym głównym celem jest awans z grupy, co oznacza co najmniej 2-3 zwycięstwa. Co będzie później – zobaczymy.

Rozmawiał Mateusz Lewandowski.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved