Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Hadrava: Dużo rzeczy w grze musimy poprawić

Jan Hadrava: Dużo rzeczy w grze musimy poprawić

– Nie jesteśmy zadowoleni z tego zwycięstwa, bo mogło być 3:0 albo przynajmniej 3:1. Niemniej jednak zwycięstwo na wyjeździe jest da nas kolejnym krokiem w przód – powiedział po wygranej w Bydgoszczy atakujący Indykpolu AZS Olsztyn, Jan Hadrava.

Trudną przeprawę w Bydgoszczy miał Indykpol AZS Olsztyn, który dopiero w tie-breaku wykazał wyższość nad miejscową Visłą, choć mógł wygrać znacznie wcześniej. Już w pierwszym secie roztrwonił pięciopunktowe prowadzenie. – Niczym nas przeciwnik nie zaskoczył. W pierwszym secie prowadziliśmy 13:8 i przestaliśmy grać. Dlatego w jednej rotacji straciliśmy całą przewagę. Musimy unikać takich sytuacji przyszłości. Chyba nie wytrzymaliśmy presji ze strony rywali na zagrywce. Później nie byliśmy skuteczni w ataku – analizował przyczyny porażki w premierowej odsłonie Jan Hadrava, atakujący olsztyńskiej ekipy, która szybko się pozbierała. W czwartym secie prowadziła 20:16 i wydawało się, że trzy punkty ma na wyciągnięcie ręki. Jednak znowu przytrafił jej się przestój, który kosztował ją utratę punktu do tabeli i konieczność rozgrywania tie-breaka. – W końcówce czwartego seta popsuliśmy za dużo zagrywek. Przy pięciu pomyłkach nie da się wygrać seta. Myślę, że nie jesteśmy zadowoleni z tego zwycięstwa, bo mogło być 3:0 albo przynajmniej 3:1. Niemniej jednak zwycięstwo na wyjeździe jest da nas kolejnym krokiem w przód – dodał czeski skrzydłowy akademików.

Od początku sezonu podopieczni Paolo Montagnaniego spisują się przyzwoicie. Ostatnia wygrana z Visłą pozwoliła im umocnić się w górnej części tabeli. Jednak przed nimi dopiero mecze z najtrudniejszymi rywalami. Zanim to nastąpi rozegrają jeszcze pojedynek z MKS-em Będzin, który nie odniósł jeszcze zwycięstwa w tym sezonie. – Na razie musimy myśleć tylko i wyłącznie o meczu z będzinianami, a nie o spotkaniach, które czekają nas później. Mecz w Bydgoszczy pokazał nam, że dużo rzeczy musimy poprawić w swojej grze. Nie możemy grać z zaciągniętym hamulcem i czekać na to aż przeciwnik popełni błędy. Musimy być bardziej agresywni jak było to w Bydgoszczy w setach, które udało nam się wygrać. W grudniu będziemy mieli okazję, aby trochę więcej potrenować, także nasza gra powinna wyglądać lepiej – zakończył Jan Hadrava, który po raz kolejny był jednym z filarów olsztyńskiej drużyny, gromadząc na swoim koncie 26 punktów.

źródło: inf. własna, uwm.fm