Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Hadrava: Dla nas zawsze najważniejsza będzie PlusLiga

Jan Hadrava: Dla nas zawsze najważniejsza będzie PlusLiga

– Dla nas zawsze najważniejsza będzie PlusLiga, a to, co osiągniemy w europejskich pucharach, będzie dla nas bonusem – mówił po porażce z Wartą Zawiercie Jan Hadrava. Do drużyny z Olsztyna dołączył Marcin Wika, który zaliczył pierwszy mecz w nowych barwach. – Kontrakt mam do końca sezonu, chcę pomóc drużynie osiągnąć na koniec dobry wynik – mówi nowy siatkarz AZS-u.

Olsztynianie przegrali przed własną publicznością z Wartą Zawiercie 2:3. – Bardzo szkoda tego meczu, myślę, że ten pierwszy set sporo decydował, przegraliśmy go 23:25, potem drugiego już łatwo do 18. Udało nam się wygrać dwa kolejne sety. W tie-breaku przeciwnik uciekł nam na kilka punktów i dograł już go do końca. Na początku tego seta było zbyt dużo emocji. Sędzia zrobił jeden błąd, my też kilka, ale jesteśmy tylko ludźmi. Mogło być 3:1 dla nas, bo w tym pierwszym secie nie wykorzystaliśmy swojej szansy. Teraz jedziemy do Kemerowa, zobaczymy, jak tam będzie – mówi skrzydłowy AZS-u, Jan Hadrava.

Dla nas zawsze najważniejsza będzie PlusLiga, a to, co osiągniemy w europejskich pucharach, będzie dla nas bonusem. Dlatego też możemy lecieć do Kemerowa bez presji, zagrać tam fajny mecz z drużyną, która zajmuje trzecie miejsce w lidze. To może pozwoli złapać nam dobry rytm i przygotować się do meczu z GKS-em Katowice. Mam nadzieję, że już będzie dobrze i pokażemy, że potrafimy grać, tak jak w trzecim i czwartym secie tego meczu z Wartą Zawiercie – dodał czeski zawodnik olsztynian.

Mecz z Wartą Zawiercie był pożegnaniem z trenerem Robert Santillim, który przenosi się do Jastrzębskiego Węgla. – Każdy z nas słyszał, że trener odchodzi do Jastrzębia. Trener nam to oficjalnie potwierdził. Ja mu życzę wszystkiego najlepszego, spędziliśmy fajne 1,5 roku. Zadowolony też jestem z transferu Marcina Wiki, który grał bardzo mądrze. Mam nadzieję, że ten zawodnik nam wiele pomoże w tym sezonie – przyznał Jan Hadrava.

Marcin Wika w tym meczu zadebiutował w barwach AZS-u. – Moje ostatnie dni są bardzo szalone, szybko działo się w szybkim tempie. Działaczom z Olsztyna zależało na tym, żeby zagrał w sobotnim spotkaniu. To spowodowało, że sytuacja była dynamiczna, dużo papierologii, ale ostatecznie wszystko się udało. Kontrakt mam do końca sezonu, chcę pomóc drużynie osiągnąć na koniec dobry wynik – przyznaje nowy przyjmujący olsztynian. – Wiadomo, przy kłopotach mojego poprzedniego klubu dostałem ofertę z Olsztyna. Długo się nad nią nie zastanawiałem, to utytułowany klub, dobrze zorganizowany z dobrą drużyną. Miałem kilka ofert, ale ta z Olsztyna była najlepsza i chciałem spróbować swoich sił właśnie tu – dodał.

Jest mi bardzo przykro z tego powodu, że siatkówka w Szczecinie się rozleciała i to podejrzewam znowu na kilka lat. Ciężko mi cokolwiek powiedzieć na ten temat, bardzo to przeżyłem, spędziłem w Szczecinie 2,5 roku, to był bardzo fajny czas, ale za szybko się to skończyło, nad czym bardzo ubolewam – mówił Marcin Wika.

– Początek tego tie-breaka – zrobiło się nerwowo, czerwona kartka dla nas i sędzia trochę niepotrzebnie wprowadził nerwową atmosferę. Zaczęliśmy od 0:3 i potem musieliśmy już tylko gonić – powiedział Wika o sobotnim spotkaniu z Wartą Zawiercie.

źródło: inf. własna, Radio UWM FM