Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Fornal: Szkoda przegranych końcówek

Jan Fornal: Szkoda przegranych końcówek

– Szkoda nam porażki w drugim i trzecim secie. W drugiej partii popsuliśmy trzy zagrywki z rzędu, a w trzeciej w końcówce mieliśmy problemy na lewym skrzydle. Nie powiem, że przegraliśmy na własne życzenie, ale szkoda przegranych końcówek – powiedział po porażce w Lubinie przyjmujący MKS-u Będzin, Jan Fornal.

Siatkarze Cuprum Lubin wykorzystali atut własnego parkietu, wychodząc zwycięsko z konfrontacji z MKS-em Będzin. Mimo że nie uniknęli przestojów w swojej grze, a w trzecim secie nawet przegrywali 20:22, to jednak skuteczna gra w końcówkach pozwoliła im zamknąć mecz w trzech partiach i odnieść drugie zwycięstwo z rzędu. – Cieszymy się, że wygraliśmy za trzy punkty i na dodatek w trzech setach. W trzeciej partii zrobiło się groźnie, ponieważ będzinianie w końcówce odskoczyli na dwa punkty i mogli doprowadzić do czwartego seta. Na szczęście wygraliśmy za trzy punkty. Mamy na koncie serię dwóch wygranych z rzędu. Teraz jedziemy do Bełchatowa i tam będziemy walczyć o kolejne zwycięstwo – podkreślił atakujący miedziowych, Jakub Ziobrowski, który w starciu z zespołem znad Czarnej Przemszy zapisał na swoim koncie 17 punktów.

Odmienne nastroje panowały w szeregach MKS-u Będzin. Podopieczni Emila Siewiorka przegrali kolejny mecz z rzędu, ponownie nie urywając przeciwnikowi żadnego seta. Mimo że walczyli w Lubinie, to zabrakło im skuteczności w ataku, a proste błędy sprawiły, że po raz kolejny musieli obejść się smakiem jakiejkolwiek zdobyczy, przez co nadal zamykają ligową tabelę, a ich strata do trzynastego Chemika wynosi już dziesięć punktów. – Szczególnie szkoda nam porażki w drugim i trzecim secie. W drugiej partii popsuliśmy trzy zagrywki z rzędu, a w trzeciej w końcówce mieliśmy problemy na lewym skrzydle. Nie powiem, że przegraliśmy na własne życzenie, ale szkoda przegranych końcówek. Gdybyśmy wygrali drugiego lub trzeciego seta, to mecz trwałby dalej i różnie mógłby się zakończyć – skomentował przyjmujący MKS-u, Jan Fornal, który w sobotnim meczu zapisał na swoim koncie 5 oczek.

źródło: Cuprum Lubin - Facebook, inf. własna