Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Firlej: W żadnym meczu nie odpuściliśmy

Jan Firlej: W żadnym meczu nie odpuściliśmy

fot. PRESSFOCUS - plusliga.pl

– Jeżeli da im się palca, to biorą całą rękę. Jestem bardzo zły, że się tego nie udało dowieźć do końca, bo naprawdę graliśmy ciekawy mecz. W pierwszym secie też mieliśmy prowadzenie w końcówce i wtedy Janek Król wszedł na zagrywkę. Zaserwował jeden dobry skrót, ale dwie pozostałe zagrywki, które wydawały się być do przyjęcia, zaskoczyły nas – przyznał rozgrywający GKS-u Katowice, Jan Firlej po przegranym meczu z Vervą Warszawa Orlen Paliwa.

 Po pełnym walki i emocji meczu siatkarze GKS-u Katowice ulegli Vervie Warszawa Orlen Paliwa 2:3, mimo że podopieczni Dariusza Daszkiewicza wygrywali w tie-breaku już 9:6. – Nie wiem czemu przegraliśmy. Myślę jednak, że to było dobre spotkanie w naszym wykonaniu, dużo serca zostawiliśmy, mnóstwo walki i siatkówki na wysokim poziomie. Trzeba podkreślić, że nasza zagrywka w sobotę naprawdę dobrze funkcjonowała, podobnie jak w Kędzierzynie-Koźlu przez pierwsze dwa sety. Jednak tym razem udało się to utrzymać przez cały mecz. Nałożyliśmy na zawodników z Warszawy presję tym elementem, co przynosiło efekty. Dobrze też funkcjonowała nasza pierwsza akcja po pozytywnym przyjęciu. Chłopaki są bardzo skuteczni. Pamiętam, że w tie-breaku wygrywaliśmy 9:6, pierwsze ustawienie, prowadzenie i straciliśmy przewagę. Super warszawianie wtedy zaprezentowali się w bloku, na zagrywce Patryk Niemiec i takie sytuacje wykorzystuje wicemistrz Polski. Jeżeli da im się palca, to biorą całą rękę. Jestem bardzo zły, że się tego nie udało dowieźć do końca, bo naprawdę graliśmy ciekawy mecz. W pierwszym secie też mieliśmy prowadzenie w końcówce i wtedy Janek Król wszedł na zagrywkę. Zaserwował jeden dobry skrót, ale dwie pozostałe zagrywki, które wydawały się być do przyjęcia, zaskoczyły nas. Też nam później wtedy rywale odjechali – opowiedział siatkarz.

 

Elementem, w którym katowiczanie stracili najwięcej do rywali był blok. Warszawianie zdobyli tym elementem 11 ,,oczek”, a zawodnicy GKS-u tylko 2. – To też duża zasługa Piotrka Nowakowskiego, który bije z takiego pułapu, że ciężko tam doskoczyć. Trzeba się liczyć z tym, że to on może zaatakować i wtedy rozgrywającemu otwierają się inne możliwości. Staraliśmy się opcją zagrać, raz się udawało, a raz nie. Uważam jednak, że to nie było dzisiaj decydujące. Prowadziliśmy 2:1, w tie-breaku 9:6, trzymając tę swoją dobrą pierwszą akcję i zagrywkę. Właśnie te pojawiły się świetne serwisy Patryka Niemca, tym floatem odrzucił nas od siatki.  Później Verva to wykorzystała i nie dała już nam wrócić do dobrej gry w tym tie-breaku. Dowiozła też to zwycięstwa do końca. Ciężko gra się z takim klasowym zespołem, jeśli on wróci do swojej siatkówki – podsumował rozgrywający.

Najbliższy mecz siatkarze GKS-u Katowice w sobotę 14 grudnia na wyjeździe, a ich przeciwnikiem będą zawodnicy Jastrzębskiego Węgla. – Powiedziałem przez meczem z ZAKSĄ, że przed nami seria takich spotkań z topem. To dla nas wszystkich, a dla mnie na pewno, nagroda za te ciężkie treningi. Gra przeciwko reprezentantom Polski, mistrzom świata to dla mnie wielka szansa, żeby coś sobie pokazać, udowodnić, walczyć i grać. Celem będzie więc walka. Zobaczymy, na co nam to pozwoli. Jeżeli te drużyny utrzymują swój super poziom to ciężko z nimi grać. Jednak jeśli, tak jak w sobotę, narzucimy presję zagrywką i pierwszą akcją, która była naszą mocną stroną, a Warszawa nie miała świetnego dnia, to wtedy ciężko się z nami gra. Postaramy się utrzymać radość i walkę na boisku, co zapowiadaliśmy też przed sezonem. Myślę, że to spełniamy na pewno. Może w niektórych przypadkach wyniki padały nie takie, jakie byśmy chcieli, ale w żadnym meczu nie odpuściliśmy. Z tego się wywiązujemy. Walczymy i zostawiamy serce. Nawet jak brakuje umiejętności, to nie brakuje ducha walki, więc myślę, że taki cel będzie na Jastrzębie. Oni grają u siebie bardzo dobrze – zakończył Jan Firlej.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved