Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Firlej dołączył do GKS-u

Jan Firlej dołączył do GKS-u

fot. Klaudia Piwowarczyk

Jan Firlej związał się kontraktem z GKS-em Katowice.Chciałem wrócić do PlusLigi, a oferta z Katowic była bardzo korzystna. Ten projekt jest bardzo ciekawy i skrojony na kilka lat. GKS jest stabilnym klubem, który z roku na rok staje się coraz mocniejszą marką w PlusLidze. Głęboko wierzę, że podobnie będzie w kolejnych latach – mówi 22-letni rozgrywający.

Jan Firlej urodził się we wrześniu 1996 roku w Radomiu i w rodzinnym mieście rozpoczął swoją przygodę z siatkówką. W barwach Czarnych przeszedł przez niemal wszystkie szczeble siatkówki młodzieżowej świętując m.in. zwycięstwo w rozgrywkach Młodej Ligi w 2015 roku. Następnie trafił do AZS-u Politechniki Warszawskiej. W stołecznej drużynie zadebiutował w PlusLidze i występował w niej aż do sezonu 2017/18. Ostatni rok spędził w belgijskim Lindemans Aalst, z którym kilka dni temu zakończył rozgrywki na trzecim miejscu.Rozgrywający w kolejnym sezonie będzie reprezentował barwy GKS-u Katowice. – Bardzo się cieszę, że podpisałem kontrakt z GKS-em. Chciałem wrócić do PlusLigi, a oferta z Katowic była bardzo korzystna. Ten projekt jest bardzo ciekawy i skrojony na kilka lat. GKS jest stabilnym klubem, który z roku na rok staje się coraz mocniejszą marką w PlusLidze. Głęboko wierzę, że podobnie będzie w kolejnych latach – mówi Jan Firlej, który o miejsce w składzie będzie rywalizował z Maciejem Fijałkiem. – Bardzo cieszę się, że drugim rozgrywającym jest tak doświadczona osoba jak Maciek. Mam nadzieję, że wiele się od niego nauczę, a rywalizacja o miejsce w składzie będzie bardzo ciekawa – dodaje nowy rozgrywający GieKSy.

– Jan Firlej doskonale wpisuje się w koncepcję naszego zespołu. W ostatnich sezonach również postawiliśmy na rozegraniu Maćka Fijałka wraz z zawodnikiem młodego pokolenia i ta mieszanka przyniosła oczekiwany skutek. Jestem głęboko przekonany, że podobnie będzie również z Jankiem. Mimo młodego wieku jest on już doświadczonym zawodnikiem i ogranym, bo miał udany sezon w Belgii. Bardzo na niego liczymy – stwierdza Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved