Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Firlej: Chcemy trzymać swój poziom

Jan Firlej: Chcemy trzymać swój poziom

fot. Klaudia Piwowarczyk

Piątkowe zwycięstwo w pierwszym meczu XII Memoriału Zdzisława Ambroziaka to znacząca wygrana dla siatkarzy ONICO Warszawa tuż przed zbliżającym się sezonem ligowym. Podopieczni Stephane’a Antigi zmierzyli się z Łuczniczką Bydgoszcz i pokonali rywali 3:0. – My w tym sezonie chcemy przede wszystkim wygrywać mecz za meczem, trzymać swój poziom i grać jak najlepiej – mówił po spotkaniu Jan Firlej, rozgrywający stołecznej drużyny.

Pierwszy z trzech rozegranych setów nie należał do najłatwiejszych. Obie drużyny pokazały się z dobrej strony, rywalizując na zbliżonym poziomie. Kibicom zgromadzonym na trybunach Areny Ursynów szczególnie mogła podobać się końcówka partii, która ostatecznie zakończyła się wynikiem 35:33 na korzyść gospodarzy. Zarówno jedna, jak i druga drużyna przez długi czas nie mogła postawić kropki nad i. – W pierwszym secie popełniliśmy wiele błędów własnych. Takie sytuacje mają ogromne znaczenie, zwłaszcza w końcówkach – stwierdził Jan Firlej. Młody rozgrywający zaznaczył także, że Łuczniczka Bydgoszcz okazała się niełatwym rywalem. – Drużyna z Bydgoszczy bardzo wysoko postawiła poprzeczkę w tej partii. Grała zdecydowanie lepiej niż w kolejnych setach. My natomiast staraliśmy się utrzymać równy poziom i dać z siebie wszystko – dodał zawodnik.W minionym sezonie rozgrywający warszawskiej drużyny bardzo często kierowali piłki do środkowych, aby ci mogli efektywnie zakończyć akcję. Podobnie było i tym razem. – Nie wiem, czy można określić to mianem taktyki. Rzeczywiście środkowi są dość aktywni. Już jakiś czas próbujemy takiej gry. Skoro coś nam wychodzi, to trzeba to kontynuować – podsumował Firlej. W stołecznym zespole zmieniło się wiele od ubiegłego sezonu. Wśród zawodników pojawiły się nowe twarze, m.in. Damian Wojtaszek, Nicola Giorgiew, Jan Nowakowski czy Wojciech Włodarczyk. Zmianie uległ również skład sztabu szkoleniowego. Obecnie drużynę prowadzą Stephane Antiga i Fabio Storti. – Z perspektywy zawodnika przystosowanie się do zmian w zespole nie jest tak trudne, jak może się wydawać – stwierdził rozgrywający ONICO Warszawa. – Właściwie nie ma na świecie drużyny, która grałaby w stałym składzie przez cały czas, ciągle coś się zmienia. Wszystko dopracowujemy na treningach, docieraliśmy się podczas okresu przygotowawczego, ustalaliśmy szczegóły ze sztabem szkoleniowym. Być może w jakimś stopniu musimy skorygować przyzwyczajenia z gry z innymi zawodnikami, ale to nie sprawia problemu – dodał siatkarz.

Tegoroczne rozgrywki ligowe zbliżają się wielkimi krokami. Pierwsza kolejka PlusLigi rusza bowiem już za niespełna dwa tygodnie. – Wszystkie drużyny w lidze będą biły się o mistrzostwo Polski. My w tym sezonie chcemy przede wszystkim wygrywać mecz za meczem, trzymać swój poziom i grać jak najlepiej – zaznaczył Firlej. – Nie celujemy w konkretne miejsce, chcemy dawać z siebie sto procent – zakończył rozgrywający stołecznej drużyny. W sobotę ONICO Warszawa zmierzy się z Treflem Gdańsk w ramach XII Memoriału Zdzisława Ambroziaka.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved