Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jamie Morrison: Chylę czoła przed Serbią

Jamie Morrison: Chylę czoła przed Serbią

fot. CEV

– Kiedy obudzę się rano, będę trochę zawiedziony, ale to jest osiągnięcie, bo zdołaliśmy powtórzyć wynik sprzed dwóch lat. Serbia zagrała niezwykle dobrze – przyznał trener reprezentacji Holandii, wicemistrza Europy siatkarek, Amerykanin Jamie Morrison tuż po przegranym finale z Serbią.

Amerykanin Jamie Morrison przejął Oranje z rąk Włocha Giovanniego Guidettiego i doprowadził zespół do finału ME. – Myślę, że będę szczęśliwszy za trzy, cztery dni – kiedy obudzę się rano, będę trochę zawiedziony, ale to jest osiągnięcie, bo zdołaliśmy powtórzyć wynik sprzed dwóch lat. Serbia zagrała niezwykle dobrze i jak powiedziałem, wyciągniemy z tego naukę, by być lepszymi – zapowiedział trener Pomarańczowych.Serbki w finale rozdawały karty, Holandia tylko w trzecim secie potrafiła zaskoczyć faworyta, w pozostałych nie miała nic do powiedzenia. – Są takie mecze, w których czujesz, jakbyś strzelił sobie w stopę, bo tyle kosztuje cię mecz. Są też mecze, kiedy musisz pochylić czoła przed swoim przeciwnikiem – teraz, bez obejrzenia nagrania z tego meczu, chylę czoła przed Serbią – powiedział Jamie Morrison.

Podobne zdanie wyraziła jedna z liderek drużyny, Lonneke Sloetjes. Ta porażka ma słodko-gorzki smak. Jestem dumna z naszej drużyny i myślę, że wiele osób nie spodziewało się, że będziemy jednym z dwóch najlepszych zespołów tego turnieju. Myślę, że wierzyłyśmy w siebie i jestem dumna, że grałyśmy w finale. Jednak Serbia jest silną i kompletną drużyną. Serbki zdołały wykorzystać każdy aspekt gry w najlepszy sposób – uderzały ponad naszym blokiem – chwaliła rywalki Sloetjes, najlepsza atakująca EuroVolley 2017.

Realizowałyśmy naszą taktykę, ale mimo to one punktowały – wykonały świetną pracę. Jestem dumna, że dalej walczyłyśmy, wróciłyśmy w trzecim secie, ale chciałabym więcej. Dwa lata temu przegraliśmy z Rosją w trzech setach, więc teraz był pewien postęp. Po przegraniu dwóch finałów mistrzostw Europy z rzędu mam nadzieję, że kolejny będzie nasz – stwierdziła Lonneke Sloetjes.

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved