Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jakub Ziobrowski: Uzupełniamy się w każdym elemencie

Jakub Ziobrowski: Uzupełniamy się w każdym elemencie

fot. FIVB

– Myślę, że nasza zespołowość pozwala nam na osiąganie sukcesów. Uzupełniamy się w każdym elemencie, dzięki czemu czujemy się mocną drużyną – mówi w rozmowie ze Strefą Siatkówki atakujący reprezentacji juniorów i SMS-u Spała Jakub Ziobrowski. Wraz z kolegami młody zawodnik najpierw wywalczył we Frankfurcie awans do mistrzostw Europy, a w środę zrobił pierwszy krok ku awansowi do półfinału I ligi.

Turniej we Frankfurcie przeszliście bez straty seta. Jechaliście tam na pewno z myślą o awansie, ale czy spodziewaliście się tego, że pójdzie wam aż tak łatwo, zwłaszcza z tymi teoretycznie najsilniejszymi, czyli Niemcami? Przynajmniej tak to wyglądało z pozycji obserwatora.

Jakub Ziobrowski: – Na turniej jechaliśmy z podwójną motywacją. Pierwszą był bezpośredni awans do mistrzostw Europy, a drugą wakacje. Jeśli musielibyśmy uczestniczyć w barażach, nie nacieszylibyśmy się wakacjami, bo już w czerwcu zaczęlibyśmy przygotowania. Zawsze mamy problem z koncentracją i motywacją w meczach z teoretycznie słabszym przeciwnikiem. Podczas spotkania z Niemcami obu tych czynników nie zabrakło, zagraliśmy swoją siatkówkę i przeciwnik nie miał za dużo do powiedzenia.

Waszą dobrą formę było widać zwłaszcza w polu zagrywki, gdzie w każdym meczu liczba asów serwisowych była bliska 10, a w spotkaniu z Węgrami było ich nawet 15. Można chyba powiedzieć, że ten element ustawiał wam grę.– Element zagrywki jest niewątpliwie atutem naszej drużyny. Dysponujemy bardzo mocną zagrywką, co pozwala nam na osiągnięcie przewagi nad przeciwnikiem.

W Bułgarii na pewno będziecie jednym z kandydatów do medali. 

– Myślę, że drużyny z kontynentu będą chciały się nam odgryźć w Bułgarii, lecz my oczywiście pojedziemy tam z nastawieniem, aby obronić tytuł mistrza Europy sprzed roku (jeszcze w kategorii kadetów – przyp. red.).

Istotny był na pewno fakt waszej zespołowej gry. Praktycznie nie było osoby, która byłaby jakimś zdecydowanym liderem, Łukasz Kozub umiejętnie rozkładał ciężar gry pomiędzy was wszystkich. Zgodziłbyś się z taką opinią?

– Tak, zgadzam się. Myślę, że nasza zespołowość pozwala nam na osiąganie sukcesów. Uzupełniamy się w każdym elemencie, dzięki czemu czujemy się mocną drużyną. Łukasz to naprawdę inteligenty chłopak i doskonale wie, jak dobrze poprowadzić grę.

Czasu na odpoczynek praktycznie nie było, bowiem w środę zagraliście już pierwszy mecz play-off z Wartą Zawiercie i ponownie bez problemu wygraliście. Można powiedzieć, że walka była tylko w jednym secie.

– Mimo że przyjechaliśmy do hali ok. 40 minut przed rozpoczęciem meczu, zagraliśmy w nim na swoim wysokim poziomie. Jest to dla nas bardzo ważny etap sezonu, bowiem chcemy wygrać pierwszą ligę. W sobotę na pewno będziemy chcieli wysłać zespół z Zawiercia na wakacje.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved