Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Ziobrowski: Nie pokazałem tego na co mnie stać

Jakub Ziobrowski: Nie pokazałem tego na co mnie stać

fot. Klaudia Piwowarczyk

Jakub Ziobrowski podsumował swoje występy w tym sezonie PlusLigi oraz zdradził szczegóły znalezienia się na liście siatkarzy, którzy powalczą o angaż w lidze Korei Południowej. – Na pewno nie pokazałem tego na co mnie stać. Miałem swoje szanse, nawet bardzo duże – mówił atakujący Cerrad Czarnych Radom.

Sezon zakończony. Patrząc teraz już na spokojnie na całe rozgrywki, wasze pojedynki, a także borykanie się z kontuzjami, które nie ominęły również ciebie, dziesiąte miejsce jest satysfakcjonujące?Jakub Ziobrowski: – Dziesiąte miejsce na pewno nie cieszy, mimo że mieliśmy problemy zdrowotne na początku i w środku sezonu. Byliśmy o krok od walki o siódmą lokatę. 

Zabrakło wam motywacji i determinacji o walkę o dziewiąte miejsce, po tym jak mieliście ogromne szanse na walkę o siódmą lokatę na koniec sezonu?

– Na pewno przegrany mecz z ONICO Warszawa 2:3 lekko podciął nam skrzydła i odebrał w jakimś stopniu motywację. Natomiast wiadomo, że zawsze chce się zakończyć sezon wygraną, co prawda na koniec mecz wygraliśmy, ale polegliśmy w złotym secie. 

Pomińmy teraz wynik całego zespołu. Czy indywidualnie czujesz, że ten sezon był dobry w twoim wykonaniu, czy jednak mogłeś w swoich pojedynkach, występach dać więcej?

– Na pewno nie pokazałem tego na co mnie stać. Miałem swoje szanse, nawet bardzo duże. Niestety kontuzja oka pokomplikowała sprawy, dlatego czuję duży niedosyt po tym sezonie.

Chociaż trener Robert Prygiel zawsze powtarza, że każdy z zawodników ma szansę na grę w wyjściowym składzie, to chyba sportowo Michał Filip wygrał rywalizację o miano pierwszego atakującego zespołu. Zgodzisz się z tym?

– „Bicek” dobrze się prezentował na treningach. Znalazł większe zaufanie u trenera, dzięki czemu rozpoczynał większość spotkań w pierwszej szóstce.

W klubie cały czas trwają rozmowy z zawodnikami, dotyczące przyszłego sezonu. Fani radomskiego zespołu zobaczą Jakuba Ziobrowskiego w koszulce Cerrad Czarnych, czy jak pisały niektóre media, po dwóch sezonach będziesz występować w innym klubie PlusLigi? Coś na tę chwilę możesz nam zdradzić?

– Nigdy nic nie wiadomo. Na razie są prowadzone rozmowy i zobaczymy, jak to wszystko się potoczy. Myślę, że w najbliższym czasie wszystko powinno się wyjaśnić.

Znalazłeś się na liście zawodników, którzy powalczą o angaż do Korei Południowej. Kiedy odbędą się try-out oraz czy to znaczy, że szukasz angażu w zagranicznym klubie?

– Z ciekawości złożyłem papiery na try-out do Korei, by zobaczyć, ile otrzymam punktów. Okazało się, że podanie zostało zaakceptowane. Jadę na try-out, ale zupełnie bez żadnej presji. Zobaczę, jak to wszystko wygląda, a dodatkowo mam wycieczkę do Mediolanu.

źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved