Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Ziobrowski: Obecna sytuacja daje dużo do myślenia

Jakub Ziobrowski: Obecna sytuacja daje dużo do myślenia

fot. plusliga.pl

Świat sportu zatrzymał się. Pandemia koronawirusa sparaliżowała niemalże wszystkie dyscypliny sportu, a co za tym idzie również środowisko siatkarskie. Na dwie kolejki przed końcem fazy zasadniczej zawieszone zostały między innymi rozgrywki PlusLigi – Bardzo dziwna sytuacja. Do końca ligi naprawdę nie pozostało wiele, dlatego zostaje duży niedosyt w związku z zaistniałą sytuacją – mówił w rozmowie ze Strefą Siatkówki Jakub Ziobrowski, atakujący Cuprum Lubin.

Zawieszenie rozgrywek siatkarskiej PlusLigi z uwagi na pandemię to chyba ostatnia rzecz, jakiej mógłbyś spodziewać się w swojej karierze…Jakub Ziobrowski: Oj, dokładnie tak. Bardzo dziwna sytuacja. Do końca ligi naprawdę nie pozostało wiele, dlatego zostaje duży niedosyt w związku z zaistniałą sytuacją.

Czy uważasz, że zakończenie sezonu na tym etapie byłoby dobrą decyzją?

Będzie to ciężka decyzja do podjęcia. Zagraniczni zawodnicy wrócili do siebie, drużyny wypadną z cyklu treningowego, nie wiemy jak sytuacja będzie się dalej rozwijała. Na niektóre rzeczy nie mamy wpływu, więc ciężko mi powiedzieć, co byłoby teraz najlepszym rozwiązaniem.

Jak przyjęliście w zespole wiadomość o tym, że rozgrywki zostają wstrzymane?

Sytuacja rozwija się tak dynamicznie, że nawet nie zorientowaliśmy się, że zaraz mogą wstrzymać rozgrywki. Akurat mieliśmy tak ustalony plan treningowy, że wolne wypadało nam w te dni, kiedy dowiedzieliśmy się, iż liga najprawdopodobniej zostanie na jakiś czas zawieszona.

Jak wygląda wasza sytuacja pod względem treningów – odbywacie jakieś jednostki czy jak większość drużyn siatkarskiej ekstraklasy macie przerwę? 

Aktualnie mamy przerwę do decyzji PLS. Zostały zamknięte wszystkie siłownie oraz hala, więc byłby problem ze zorganizowaniem jednostek treningowych. Pozostało nam urządzenie domowej siłowni.

Jako młody człowiek masz ten niechlubny zaszczyt doświadczać historycznej rzeczy. Czy słysząc pierwsze zwiastuny koronawirusa na wschodzie interesowałeś się tą sytuacją czy jak zapewne większość bagatelizowałeś pogłoski o ewentualnym zagrożeniu?

Szczerze powiem, że nie interesowałem się tym zbytnio. Nie oglądam zbyt dużo telewizji, a początkowo gdy usłyszałem o wirusie, zbagatelizowałem to, ponieważ nie wiedziałem jak wygląda sytuacja i odebrałem to jako mało istotny problem. Z czasem gdy epidemia się rozwijała i wirus docierał do kolejnych państw, zacząłem bardziej zwracać uwagę na to, co się dzieje. Gdy wirus pojawił się w Polsce, ciężko było nie zauważyć paniki i przerażenia ludzi. Mnie osobiście cała obecna sytuacja daje dużo do myślenia i uważam, że każdy powinien to na spokojnie wszystko przeanalizować.

Jeśli sezon zostałby zakończony na tym etapie, to wasza drużyna straciłaby okazję do rewanżu z zespołami z Warszawy oraz Radomia. Jakich szans swojej ekipy upatrywałbyś w tych meczach?

Te dwa mecze zagralibyśmy bez żadnej presji. Myślę, że trener dałby szansę zawodnikom, którzy mieli mniej okazji do prezentowania się na boisku na przestrzeni całego sezonu. Chcielibyśmy zakończyć fazę zasadniczą na jak najwyższym miejscu, dlatego sprawienie niespodzianki na pewno by nas zadowoliło.

Chyba mało kto spodziewał się przed sezonem, że sytuacja w tabeli PlusLigi będzie tak zmieniała się na przestrzeni całych rozgrywek. Niewielkie różnice punktowe pomiędzy zespołami i w zasadzie pojedyncze mecze, które decydują o przepustce do fazy play-off. Czy twoim zdaniem świadczy to poniekąd o wyrównanym poziomie ligi?

W tym sezonie działo się naprawdę dużo. Oprócz pierwszej czwórki, która ma sporą przewagę punktową, wiele drużyn walczyło by znaleźć się na koniec w fazie play-off. Poziom sportowy ligi na pewno cieszy i oby taki utrzymał się w kolejnym sezonie.

Mimo, że nie byliście od początku rozgrywek faworytem do medalu, to jednak siatkarskie środowisko było całkiem spokojne o waszą stabilną pozycję w ekstraklasie. Jak oceniasz wasze występy w tegorocznych rozgrywkach? Jesteście zadowoleni ze swojej postawy?

Uważam, że nasz potencjał drużyny nie został w pełni wykorzystany. Na początku sezonu mieliśmy problemy zdrowotne w drużynie, niemniej jednak nie możemy tym tłumaczyć naszej postawy w niektórych spotkaniach. Osobiście będę czuł lekkie rozczarowanie i wielki niedosyt po tym sezonie, ponieważ myślę, że mogliśmy zaprezentować znacznie wyższy poziom siatkarski.

Jak oceniasz swój, indywidualny występ w tym sezonie?

Kolejny sezon, kolejne zebrane doświadczenia, kolejne wyciągnięte wnioski. Miałem dużo okazji do ogrywania się na boisku, co na pewno cieszy. Wiem natomiast, które elementy są do poprawy i dalej będę ciężko pracował nad tym, by stać się w przyszłości kompletnym zawodnikiem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved