Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Ziobrowski: Jesteśmy mistrzami pierwszych setów

Jakub Ziobrowski: Jesteśmy mistrzami pierwszych setów

fot. plusliga.pl

Cuprum Lubin zmierzyło się w środę z Cerradem Eneą Czarnymi Radom. Lubinianie postawili rywalom twarde warunki, będąc blisko zdobycia kolejnych punktów do ligowej tabeli. Ostatecznie meczowy dorobek gospodarzy zamknął się jednak na jednym secie. – Szkoda tego meczu. Na razie wygląda to tak, jakbyśmy byli mistrzami pierwszych setów. W pierwszej partii gramy bowiem bardzo dobrze, w drugim do połowy gramy nieźle, a potem mamy jakiś przestój – stwierdził po spotkaniu Jakub Ziobrowski.

Lubinianie na początku tegorocznej PlusLigi zdążyli już sprawić niespodziankę, wygrywając z PGE Skrą Bełchatów. Podczas meczu z Czarnymi Cuprum chciało udowodnić swoja wartość, wygrywając premierową odsłonę. Z czasem na parkiecie więcej do powiedzenia miał zespól gości i choć „Miedziowi” stawiali im twardy opór, to ostatecznie przegrali trzy kolejne odsłony.Trochę zawiedziony takim obrotem sytuacji był atakujący lubińskiej drużyny, Jakub Ziobrowski. – Szkoda tego meczu. Na razie wygląda to tak, jakbyśmy byli mistrzami pierwszych setów. W pierwszej partii gramy bowiem bardzo dobrze, w drugim do połowy gramy nieźle, a potem mamy jakiś przestój w jednym ustawieniu, gdzie nie możemy skończyć piłek i popełniamy głupie błędy. Może gdybyśmy wygrali drugą odsłonę, to wynik meczu byłby inny. Jeszcze nie wygrałem z Radomiem, a chciałbym mieć zwycięstwo nad moją byłą drużyną – stwierdził siatkarz.

Być może kluczem do poprawy wyników podopiecznych Marcelo Fronckowiaka jest praca nad serwisem. – Trzeba się skupić na dokładniejszych podstawowych elementach. Na zagrywce nam nie za bardzo szło i na pewno będziemy musieli poprawić ten element. Wywierając bowiem presję w tym elemencie, dobrze radzimy sobie później w systemie blok-obrona – rzekł Ziobrowski. O tym, czy drużyna dokonała zmian w jakości zagrywki, dowiemy się w sobotę, kiedy to Cuprum zmierzy się z GKS-em Katowice.

źródło: Czarni TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved