Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Ziobrowski: Jesteśmy bardzo pewni siebie

Jakub Ziobrowski: Jesteśmy bardzo pewni siebie

– Nasze charaktery i waleczność pozwalają nam na osiąganie sukcesów. Myślę, że nasza mentalność to dodatkowa przewaga nad innymi zespołami – mówi w rozmowie ze Strefą Siatkówki Jakub Ziobrowski, który niedawno wraz z reprezentacją juniorów wywalczył złoty medal mistrzostw Europy. – Jesteśmy bardzo pewni siebie i proszę nie mylić tego z arogancją, wiemy, że gdy gramy swoją siatkówkę, bardzo ciężko jest nas zatrzymać – dodaje. Obecnie młody atakujący koncentruje się już tylko na pracy w swoim nowym klubie, Cerrad Czarnych Radom.

Przed mistrzostwami Europy nikt z waszej drużyny nie ukrywał, że cel jest jeden – złoty medal i został on zrealizowany w stu procentach. Przed turniejem byliście wymieniani w gronie faworytów, w samym finale z Ukrainą niektórzy stawiali was już w roli pewniaka. Trudno było tę rolę faworyta wytrzymać pod względem mentalnym? Jak sobie z tym radziliście?

Jakub Ziobrowski: – Oczywiście, że każdy z nas stawiał sobie określony cel na te mistrzostwa, jakim był złoty medal. Jechaliśmy tam, aby obronić tytuł z kategorii kadeta i kolejny raz potwierdzić, że jesteśmy najlepsi. Nasz zespół zawsze stawia sobie wysoko poprzeczkę, dlatego każde inne miejsce byłoby dla nas porażką. Jesteśmy bardzo pewni siebie i proszę nie mylić tego z arogancją, wiemy, że gdy gramy swoją siatkówkę, bardzo ciężko jest nas zatrzymać. Nie czuliśmy żadnej presji ze względu na to, że jesteśmy wymieniani w gronie faworytów, wiedzieliśmy, po co jesteśmy w Bułgarii i cel został całkowicie zrealizowany.Co według ciebie, jeżeli chodzi o sprawy stricte siatkarskie, pozwoliło wam kroczyć od zwycięstwa do zwycięstwa w Płowdiw? Warta podkreślenia jest na pewno pozytywna chemia panująca w zespole.

– Atmosfera w naszym zespole jest znakomita i każdy wie, czego chce. Potrafimy wyjść naprawdę z ciężkich sytuacji, jak np. w pierwszym meczu z Francją. Nasze charaktery i waleczność pozwalają nam na osiąganie sukcesów. Myślę, że nasza mentalność to dodatkowa przewaga nad innymi zespołami.

Ty zostałeś także wraz z Bartkiem Kwolkiem wyróżniony indywidualnie. Ta nagroda ma dla ciebie jakieś szczególne znaczenie?

– Bardzo się cieszę, że zostałem wyróżniony na tak prestiżowym turnieju. Nagroda ta na pewno doda mi pewności siebie i wiary w swoje umiejętności.

Jak ogólnie podobał ci się pobyt w Bułgarii, abstrahując już od samych spotkań, a skupiając się na warunkach, jakie mieliście zapewnione, na samej organizacji turnieju?

– Niestety warunki nie były znakomite. Pokoje nie były za duże, łazienki małe, a jedzenie niestety nie było wspaniałe i nie przypadło nam zbytnio do gustu. Jednak najważniejsze, że hala była bardzo fajna.

Czasu na świętowanie jednak wiele nie mieliście, z Tomkiem Fornalem udaliście się do swojego nowego klubu, Cerrad Czarnych Radom. Czy można powiedzieć, że ostatnie pasmo sukcesów pomoże wam z większą pewnością siebie przystąpić do treningów i meczów już w PlusLidze? Z jakimi nadziejami i oczekiwaniami udajesz się do Radomia?

Na pewno będziemy bardziej pewni siebie. Jesteśmy zwarci i gotowi do ciężkiej pracy. Pierwszy sezon będzie dla nas bardzo ważny, aby wejść w dorosłą siatkówkę. Natomiast znamy swoją wartość i będziemy starali się dać jak najwięcej zespołowi oraz indywidualnie stawać się coraz lepszymi zawodnikami. Jadę do Radomia, by walczyć o swoje i rozwijać się z każdym meczem i treningiem. Wierzę w swoje możliwości i będę starał się jak najlepiej wykorzystać otrzymane szanse w zaprezentowaniu się na plusligowych parkietach.

Mieliście okazję kolejny już raz zaprezentować się przed polską publicznością podczas pożegnalnego meczu Pawła Zagumnego w Katowicach. Ty mogłeś nawet założyć meczową koszulkę i pojawić się na boisku, a bohater wieczoru od razu skierował piłkę do ciebie. Jakie są twoje wrażenia z tego wydarzenia?

– Zaprezentowanie się przed taką publicznością jest bardzo ekscytujące. Ja na dodatek dostałem szansę wejść na boisko i zagrać z najlepszymi zawodnikami na świecie. Bardzo mnie to cieszy i na pewno będę miło wspominał tę okoliczność.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved