Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Turski kolejny sezon w Jastrzębskim Węglu

Jakub Turski kolejny sezon w Jastrzębskim Węglu

fot. Klaudia Piwowarczyk

Jastrzębski Węgiel poinformował, że przedłużył kontrakt z Jakubem Turskim. Nowa umowa z młodym środkowym będzie obowiązywać na najbliższy sezon z możliwością jej prolongaty o kolejny rok. Klub ma duże aspiracje, skład zespołu jest bardzo silny, są spore szanse na walkę o medale. Będę sumiennie pracował i liczę na swoje szanse w nadchodzącym sezonie – mówi zawodnik.

– Było dla mnie ważne, by z tym zawodnikiem kontynuować współpracę rozpoczętą w trakcie minionego sezonu. Kuba jest młody, dobrze nastawiony do pracy, ma już określoną sportową „jakość”. Będziemy starali się podnieść jego umiejętności, zarówno pod względem technicznym, jak i taktycznym – mówi Ferdinando de Giorgi, trener Jastrzębskiego Węgla.Pochodzący z sąsiadujących z Jastrzębiem-Zdrojem Zebrzydowic Jakub jest wychowankiem Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Trafił do niej w pierwszym sezonie jej funkcjonowania, czyli w 2013 roku, a następnie przeszedł szkolenie we wszystkich kategoriach wiekowych (młodzik, kadet, junior). W tym czasie wywalczył z Akademią brązowy medal mistrzostw Polski kadetów (2015), srebrny medal mistrzostw Polski juniorów (2016), złoty medal w Młodej Lidze (2016) oraz złoty medal mistrzostw Polski juniorów (2017).

Jakub został włączony do pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla w połowie sezonu 2016/2017. Stało się tak na skutek kontuzji podstawowego środkowego Wojciecha Sobali. W minionych rozgrywkach pełnił rolę gracza zadaniowego. Fanom Pomarańczowych chyba najbardziej utkwił w pamięci jego występ w ostatnim meczu grupowym Ligi Mistrzów w Berlinie. Jego znakomite zagrywki w końcówce trzeciej partii meczu z mistrzem Niemiec Recycling Volleys pozwoliły naszej drużynie wygrać seta na wagę awansu do play-off tych prestiżowych rozgrywek.

 Bardzo zależało mi na tym, by przedłużyć umowę z Jastrzębskim Węglem. Praca z takim szkoleniowcem jak Ferdinando de Giorgi jest ogromnym wyróżnieniem i myślę, że mogę się od niego wiele nauczyć. Klub ma duże aspiracje, skład zespołu jest bardzo silny, są spore szanse na walkę o medale. Będę sumiennie pracował i liczę na swoje szanse w nadchodzącym sezonie – mówi Jakub Turski.

Jakub Turski

ur. 06.09.1998 r.

wzrost: 200 cm

waga: 94 kg

zasięg w ataku: 348 cm

zasięg w bloku: 332 cm

kluby: Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved