Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Szymański: Mam nadzieję, że to już koniec pięciosetówek

Jakub Szymański: Mam nadzieję, że to już koniec pięciosetówek

fot. siatkakielce.pl

Swój pierwszy komplet punktów w tym sezonie zdobyli siatkarze GKS Katowice po pokonaniu w pojedynku derbowym MKS-u Będzin. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza do tej pory byli znani z tego, że swoje mecze rozstrzygali w tie-breaku. – Wierzę,  że dalej tak to będzie wyglądało i będziemy zdobywać kolejne punkty. Mam nadzieję, że to już koniec tych pięciosetówek w naszym wykonaniu – przyznał Jakub Szymański.

Skrzydłowy GKS-u Katowice miał świadomość, że jego zespół czeka trudna przeprawa z MKS-em. Tak też było. – Wiedziałem, że to będzie trudne spotkanie. Mam świadomość, że MKS Będzin potrafi grać bardzo dobrą siatkówkę i tak też było. Sety kończyły się praktycznie na styku, Był to bardzo ciężki mecz, który wymagał wielu rzeczy, skoncentrowania, spokoju i tej radości, jaką było widać już w meczu z Visłą Bydgoszcz – powiedział Jakub Szymański. Zawodnik nie ukrywał radości po zakończeniu spotkania. –  Cieszy, że mamy trzy punkty, jest to nasz pierwszy komplet punktów w sezonie. Mieliśmy już wcześniej kilka razy okazję, ale teraz w końcu się udało. Wierzę,  że dalej tak to będzie wyglądało i będziemy zdobywać kolejne punkty. Mam nadzieję, że to już koniec tych pięciosetówek w naszym wykonaniu.Emocji w środowym starciu nie brakowało, czwarta partia zakończyła się dopiero po grze na przewagi i równie dobrze, GKS mógł zostać zmuszony do grania kolejnego tie-breaka. – Po to właśnie przychodzą kibice na mecz, żeby się cieszyć z każdego punktu. Jak się gra takie końcówki i jeszcze się je wygrywa, to euforia jest niesamowita. Chyba lepiej dla kibica, jak ogląda właśnie takie sety, niżby miał oglądać takie, gdzie padają wyniki np. 25:15 – podkreślił Jakub Szymański, przyjmujący GKS – u.

Ze zwycięstwa cieszył się także asystent Dariusza Daszkiewicza, Grzegorz Słaby. – Wygrana za trzy punkty smakuje bardzo dobrze. Taki był nasz cel na to spotkanie, styl w meczach derbowych się nie liczy, liczą się punkty i cieszymy się, że zostają one w Katowicach. Można powiedzieć, że zdobywamy doświadczenie w grach na przewagi, rozegraliśmy ich już dużo w tym sezonie i mam nadzieję, że będzie to wyglądało coraz lepiej – powiedział.

 

źródło: inf. własna, siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved