Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Jakub Szałankiewicz: Sezon był w miarę OK

Jakub Szałankiewicz: Sezon był w miarę OK

fot. FIVB

– Liczę na to, że 2018 rok będzie dla nas udany, że będzie to jeszcze lepszy rok. W 2019 roku zaczną się kwalifikacje do igrzysk olimpijskich. Będziemy już zbierać punkty na tę imprezę, dlatego bardzo ważne będzie to, żeby punktować w prestiżowych turniejach – mówi o planach na zbliżający się rok jeden z najbardziej utytułowanych polskich siatkarzy plażowych, Jakub Szałankiewicz.

Miniony sezon Jakub Szałankiewicz po wielu latach wspólnej gry z Michałem Kądziołą rozegrał w parze z Maciejem Rudolem. Mimo że duet ten nie osiągnął sukcesów, 28-letni reprezentant Polski kończący się rok ocenia pozytywnie. – Miałem nowego partnera. Jest młody, musiał się ograć. Zaczęliśmy w miarę dobrze. Później forma falowała, raz było lepiej, raz gorzej. Następnie doznałem urazu, naderwałem mięsień w ważnym momencie. Potem już była końcówka sezonu. Ale ogólnie było w miarę OK – mówi Szałankiewicz.W nadchodzącym sezonie partnerem zawodnika będzie doświadczony Mariusz Prudel. Para rozpoczęła już przygotowania do startu rywalizacji. – Taka była decyzja trenera. Z Mariuszem już miesiąc trenujemy na piasku w hali, w styczniu czeka nas pierwszy czterogwiazdkowy turniej w Hadze. Później od razu lecimy do Czech, następnie w planie są Iran, Stany Zjednoczone i Katar. W przyszłym roku na szczęście będzie dużo więcej turniejów, z czego ja akurat bardzo się cieszę. Wszystko jest fajnie zaplanowane – opowiada o planach na najbliższy sezon Jakub Szałankiewicz.

W lipcu w Hadze on i jego partner będą też rywalizować w mistrzostwach Europy. – Mam nadzieję, że z powodzeniem. Generalnie liczę na to, że 2018 rok będzie dla nas udany, że będzie to jeszcze lepszy rok. W 2019 roku zaczną się kwalifikacje do igrzysk olimpijskich. Będziemy już zbierać punkty na tę imprezę, dlatego bardzo ważne będzie to, żeby punktować w tych prestiżowych turniejach – dodaje zawodnik.

Walka o igrzyska będzie szczególnie ważna, bowiem 28-letni zawodnik jeszcze nie miał szansy zaprezentowania się w tej imprezie. Ma jednak nadzieję, że w Tokio otrzyma szansę debiutu. – Mariusz już był na igrzyskach, więc już wie, jak tam jest. Na pewno będzie trochę łatwiej, bo on już ma olimpijskie doświadczenie – kończy siatkarz.

źródło: echodnia.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved