Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Jakub Szałankiewicz: Może uda się pojechać na kolejne…

Jakub Szałankiewicz: Może uda się pojechać na kolejne…

fot. archiwum

Pochodzący ze Staszowa Jakub Szałankiewicz i Michał Kądzioła z Dąbrowy Górniczej odpadli w drugiej rundzie turnieju z cyklu Major Series w Hamburgu. Na tej imprezie awans na igrzysk w Rio de Janeiro przypieczętowali Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Wcześniej olimpijską przepustkę uzyskali też Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.

Dwa polskie duety mają już kwalifikację do Rio, a to oznacza, że wy już nie macie na to szansy…Jakub Szałankiewicz:Zgadza się. Takie są przepisy, że z jednego kraju mogą być maksymalnie dwa duety. Dlatego już nie ma szans na wyjazd na igrzyska, przynajmniej na te do Rio de Janeiro. Może w końcu uda się pojechać na kolejne, za cztery lata. I wtedy spełnię swoje olimpijskie marzenie.

Jakie ważne starty czekają was jeszcze w tym sezonie?

Będziemy grać w prestiżowych turniejach Grand Slam, między innymi w Olsztynie i Klagenfurcie. Zależy nam na tym, żeby pokazać się na nich z jak najlepszej strony i awansować w rankingu. Obecnie plasujemy się na 23. pozycji, a pierwsza siedemnastka jedzie do Rio. Ale – tak jak już zaznaczyłem – maksymalnie dwa duety z jednego kraju, a więc dwa najwyżej sklasyfikowane.

A jak, już na spokojnie, oceniasz ostatni występ w Hamburgu?

Fajna organizacja, główne boisko było na korcie tenisowym. Zajęliśmy dziewiąte miejsce, w sumie turniej oceniam na plus.

źródło: echodnia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved