Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Rohnka zostaje w zespole z Suwałk

Jakub Rohnka zostaje w zespole z Suwałk

fot. 1liga.pls, pl

Coraz mniej niewiadomych jest w składzie Ślepska Suwałki na debiutancki sezon w PlusLidze. Kolejnym zawodnikiem, który przedłużył kontrakt z beniaminkiem najwyższego szczebla rozgrywkowego, jest Jakub Rohnka.

Trwa budowa składu Ślepska Suwałki na debiutancki sezon w PlusLidze. Po pierwszych ruchach działaczy znad Czarnej Hańczy widać, że stawiają oni na stabilizację w składzie. Wcześniej poinformowano, że w szeregach beniaminka ekstraklasy nadal występowali będą: Paweł Filipowicz (libero), Patryk Szwaradzki (atakujący), Kamil Skrzypkowski (przyjmujący), Kacper Gonciarz (rozgrywający) oraz Wojciech Siek, Łukasz Rudzewicz i Cezary Sapiński (środkowy). Do tego grona dołączył również drugi z przyjmujących – Jakub Rohnka.Przypomnijmy, że Jakub Rohnka swoją seniorską przygodę z siatkówką zaczynał w zespole z Suwałk. Następnie grał w takich klubach jak: MKS Kalisz, Krispol września, Czarni Rząśnia. Później przez dwa sezony reprezentował Łuczniczkę Bydgoszcz, ale nie miał zbyt wielu okazji do gry w PlusLidze, dlatego postanowił wrócić do Suwałk, a pod skrzydłami Mateusza Mielnika sięgnął po mistrzostwo I ligi. W zakończonym sezonie wystąpił w 35 spotkaniach, w których zdobyl aż 427 punktów (w tym 30 asów serwisowych oraz 33 oczka blokiem(. Ostatecznie 27-letni przyjmujący zajął dziewiątą pozycję w rankingu najlepiej punktujących zawodników I ligi.

W Ślepsku Suwałki zostanie także Mateusz Mielnik, który jednak będzie pełnił rolę drugiego szkoleniowca. Pierwszym został Andrzej Kowal. Za to z mistrzem I ligi pożegnali się – Jan Tomczak (rozgrywający), Jakub Krupiński (libero), Jakub Macyra (środkowy), Jewgienij Kapajew i Mateusz Laskowski (przyjmujący).

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna, slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved