Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Jakub Popiwczak: Ta grupa jest tak samo ambitna

Jakub Popiwczak: Ta grupa jest tak samo ambitna

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski na rozpoczynający się we wtorek Puchar Świata jest trochę podzielona. Część zawodników, która nie brała udziału w mistrzostwach Europy, wyleciała do Japonii wcześniej. W niej znalazło się trzech siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. – Każdy, kto uprawia sport, chce zagrać w narodowych barwach. To na pewno jest ogromne wyróżnienie, ale też czuć presję ze strony kibiców i całego otoczenia, bo jednak trzeba pokazać się z jak najlepszej strony, pokazać, że zasłużyło się na tę szansę. Za nami jest ogromna grupa zawodników, która chciałaby być na naszym miejscu – mówił jeden z nich, środkowy Michał Szalacha.

Wśród 12 siatkarzy, którzy jako pierwsi wylecieli na Puchar Świata do Japonii znalazło się trzech graczy Jastrzębskiego Węgla. –  Fajnie, że dostaliśmy jeszcze z Michałem Szalachą i Kubą Popiwczakiem taką szansę, żeby pokazać się w sezonie reprezentacyjnym na boisku. Zobaczymy w jakim wymiarze i jak długo będzie to trwało, ale mam nadzieję, że jeśli któryś z nas dostanie szansę, to zagra po prostu dobre spotkanie i zaprezentuje się z jak najlepszej strony – zapowiedział przyjmujący Tomasz Fornal. Zarówno on, jak i dwóch jego kolegów z drużyny rozpoczęło już przygotowania do sezonu klubowego. –  Dostałem bardzo dużo meczów do zagrania w krótkim terminie, więc dla nas takie granie jest jak najbardziej na plus. Co prawda turniej nie daje kwalifikacji olimpijskiej, ale fajnie będzie tam pojechać i zagrać kilka spotkań, bo w naszym wieku to będzie dobra sprawa – podkreślał młody przyjmujący i zakończył:  – Potem wracamy do Jastrzębia na końcówkę okresu przygotowawczego.Wśród graczy, którzy zostali powołani znaleźli się ci, którzy nie mieli okazji zagrać w zakończonych w niedzielę mistrzostwach Europy. – Ta druga grupa może nie jest najważniejsza i nie jest najlepsza na tem moment w Polsce, ale tak samo ambitna, ale wylatuje do Japonii i będziemy starać się jak najlepiej reprezentować nasz kraj w Pucharze Świata – mówił szczerze libero Jakub Popiwczak. – Jest nas trzech, nie wiem czy jeszcze jakiś klub ma taką mocną reprezentację w tej kadrze B. Znamy się też z resztą chłopaków, którzy lecą do Japonii – wyjaśnił siatkarz. Do Japonii dolecą również gracze, którzy z Francji wrócili z brązym medalem mistrzostw Europy. – Szeregi zostaną przemieszane, ale ta kadra nie będzie walczyć o nic innego, jak o zwycięstwo w Pucharze Świata – zakomunikował Popiwczak.

Trzecim graczem Jastrzębskiego Węgla, który został powołany na Puchar Świata jest Michał Szalacha. Środkowy miał już okazję zagrać w biało-czerwonych barwach, ale plany pokrzyżowała kontuzja palca. – Na pewno byłem bardzo zadowolony z tego powołania, tym bardziej, że moje pierwsze podejście do reprezentacji było dość pechowe. Bardzo się cieszę, że trener dał mi jeszcze jedną szansę, żeby się pokazać i przyjąłem ją z zadowoleniem – zdradził środkowy bloku. – Wszystko wraca powoli do normy, palec może nie jest jeszcze w 100% tak sprawny, jak był dawniej. Mogę z tym funkcjonować i normalnie trenuję od samego początku, więc nie ma na co narzekać – podkreślał Michał Szalacha. W kadrze oprócz graczy z Jastrzębia-Zdroju są również inni zawodnicy, znajdujący się w kręgu zainteresowań trenera Vitala Heynena. –  Jest dużo chłopaków, z którymi się znam już dosyć dobrze. Grałem z Rafałem Szymurą, z Bartkiem Lemańskim. Ta grupa jest młoda i myślę, że będziemy się dobrze dogadywać, co pomoże w lepszym funkcjonowaniu drużyny – mówił środkowy bloku. Szalacha nie ukrywał, że zależy mu na tym, aby pokazać się z dobrej strony w japońskim turnieju. – Każdy, kto uprawia sport, chce zagrać w narodowych barwach. To na pewno jest ogromne wyróżnienie, ale też czuć presję ze strony kibiców i całego otoczenia, bo jednak trzeba pokazać się z jak najlepszej strony, pokazać, że zasłużyło się na tę szansę. Za nami jest ogromna grupa zawodników, która chciałaby być na naszym miejscu.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl, opr. własne

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved