Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Popiwczak: Potem jest czas na lizanie ran

Jakub Popiwczak: Potem jest czas na lizanie ran

fot. Katarzyna Antczak

– Na ławkach po obu stronach było gorąco, a my wzajemnie się „napędzaliśmy”. U rywali wiedli w tym prym Paweł Zagumny i Michał Filip, zaś u nas taki impuls wniósł na parkiet Patryk Strzeżek – mówił po wygranej z AZS-em Politechniką Warszawską libero jastrzębian, Jakub Popiwczak.

Kibice w jastrzębskiej hali obejrzeli fantastyczne widowisko. Ale zarówno ich, jak i was zawodników kosztowało to sporo nerwów.Jakuba Popiwczak: – To prawda, emocji na boisku nie brakowało. (śmiech) Na ławkach po obu stronach było gorąco, a my wzajemnie się „napędzaliśmy”. U rywali wiedli w tym prym Paweł Zagumny i Michał Filip, zaś u nas taki impuls wniósł na parkiet Patryk Strzeżek. Na szczęście od trzeciego seta obudziliśmy się, daliśmy się ponieść tym emocjom i przyniosło to skutek w postaci zwycięstwa.

Przed meczem nie byliście w komfortowej sytuacji, biorąc pod uwagę problemy zdrowotne. Ale pokazaliście charakter i wyszliście cało z trudnej sytuacji.

Obaj nasi atakujący borykają się teraz z urazami. Patryk ma kłopot z kolanem, Maciek – z barkiem. Z ich strony wyglądało to trochę na szarpaninę, walkę z własnymi bolączkami, ale obaj dali radę. Najważniejsze jest to, że jako zespół wygraliśmy, zdobyliśmy dwa punkty i wróciliśmy z dalekiej podróży.

W ostatnich meczach tracicie mnóstwo energii, rozgrywając wiele pojedynków pięciosetowych. Jak zatem radzicie sobie z regeneracją?

– Na pewno nie jest to łatwe, ale z drugiej strony kiedy wychodzi się na boisko, to zapomina się o bólu. W ferworze walki nikt o tym nie myśli. Obowiązuje zasada „no pain”. Potem jest czas na lizanie ran. Tak jak pokazaliśmy to w minionym tygodniu, po pięciosetowym meczu z Cuprum Lubin praktycznie z marszu wyruszyliśmy do Radomia i z tego ciężkiego terenu przywieźliśmy trzy punkty. Zatem te czynniki mają jakieś znaczenie, ale nie odgrywają decydującej roli.

Rozmawiał Marcin Fejkiel – Przegląd Sportowy

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved