Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Jakub Popiwczak: Możemy sobie zapewnić granie w wielkiej czwórce

Jakub Popiwczak: Możemy sobie zapewnić granie w wielkiej czwórce

fot. Klaudia Piwowarczyk

Spotkanie pomiędzy Brazylią a Polską, które zainaugurowało turniej finałowy Siatkarskiej Ligi Narodów, miało niezwykle zacięty przebieg. Zespoły wygrywały sety na zmianę a ostatecznie 3:2 triumfowali biało-czerwoni. – Trener Heynen powiedział w szatni przed meczem, że on nie obiecuje, że nawet jak zagramy swoją najlepszą siatkówkę, to wygramy z tym zespołem, bo to drużyna napakowana gwiazdami w swoim najmocniejszym składzie. Dlatego cieszy to podwójnie – powiedział Jakub Popiwczak.

Chociaż trener Heynen większość mistrzów świata zostawił w Zakopanem, gdzie kadra przygotowuje się do rywalizacji w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, na boisku w Chicago Polacy walczyli jak równy z równym z Brazylijczykami. – To był naprawdę fenomenalny mecz. Ograć wielką Brazylię, chociaż jak widać to Polska jest dużo większa. Gramy drugim, trzecim składem ogrywamy ich pierwszy. Niesamowite uczucie – przyznał Jędrzej Gruszczyński. – Tutaj nikt się nie spodziewał, że wywalczymy taki wynik przeciwko Brazylii. Trener Heynen powiedział w szatni przed meczem, że on nie obiecuje, że nawet jak zagramy swoją najlepszą siatkówkę, to wygramy z tym zespołem, bo to drużyna napakowana gwiazdami w swoim najmocniejszym składzie. Dlatego cieszy to podwójnie, ale w tym momencie nie ma co już myśleć o tym co było, trzeba myśleć o tym co będzie. Stworzyliśmy sobie taką sytuację, że jutro możemy sobie już zapewnić granie w wielkiej czwórce i na tym się skupiamy – mówił po meczu Jakub Popiwczak.Irańczycy dopiero spotkaniem z Polakami zainaugurują swój udział w Final Six, dlatego też będą mniej zmęczeni niż nasi reprezentanci. Polski libero stwierdził jednak, że nie będzie to problemem. – Myślę, że na razie jest taka ekscytacja i radość po tym meczu, że o tym zmęczeniu nie myślimy. Myślę, że też większość z nas jest w takiej sytuacji, że nawet jeśli siły będzie brakowało, to pociągniemy z serducha na pełnej ambicji – powiedział Popiwczak. Polacy nie muszą pokonać Irańczyków, aby zapewnić sobie awans. – Tak jak trener nam powiedział, musimy skupić się teraz na następnych dwóch setach. Wygrywając je mamy pewny awans do półfinału – dodał Gruszczyński.

Biało-czerwoni w fazie grupowej przegrali z Irańczykami, jednak dopiero po tie-breaku i to na trudnym terenie w Urmii. – Graliśmy z nimi już jeden mecz w tym sezonie. Wielu zawodników, którzy w tamtym meczu wystąpili, są tutaj w Stanach Zjednoczonych. Myślę, że mamy szansę, jeśli zagramy naszą dobrą siatkówkę – podkreślił Popiwczak.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved