Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Jakub Popiwczak: Hierarchia libero jest wszystkim znana

Jakub Popiwczak: Hierarchia libero jest wszystkim znana

fot. Aleksandra Twardowska

W drugim dniu XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera reprezentacja Polski bez straty seta pokonała Kanadyjczyków, a szansę na pokazanie swoich umiejętności dostał młody libero biało-czerwonych, Jakub Popiwczak. – Hierarchia libero jest już tutaj wszystkim znana. Paweł Zatorski jest pierwszy, Damian Wojtaszek jest za jego plecami, a ja staram się obu ich kąsać – mówił młody siatkarz.

W swoim drugim meczu w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera Polacy pewnie pokonali reprezentację Kanady 3:0, choć nie brakowało w tym pojedynku zaciętych końcówek. W ostatnim dniu zmagań biało-czerwonym przyjdzie zmierzyć się z kadrą Rosji. – Na pewno będzie walka. Trener Ferdinando de Giorgi jest takim człowiekiem i od razu nam powiedział, że nie dopuszcza czegoś takiego jak mecz sparingowy czy żeby cokolwiek traktować łagodniej. Tutaj z każdym przeciwnikiem trzeba grać na maksa, szczególnie że za niecałe dwa tygodnie zaczynają się mistrzostwa Europy i tego czasu jest bardzo mało, żeby poprawić ewentualne niedociągnięcia – przyznał Jakub Popiwczak. Libero podkreślił również, że każdy błąd jest analizowany przez sztab szkoleniowy. – Na boisku musimy koncentrować się na wszystkim, ponieważ każda piłka, która wpadnie w boisko, jest rozliczana przez trenera. Nie ma więc momentu na żadne słabości i cały czas musimy twardo walczyć – wyjaśnił.Kubiak: – Celem jest poprawa naszej gry

Chociaż młody libero nie był w kadrze od początku sezonu reprezentacyjnego, to pojawił się w reprezentacji trenującej przed mistrzostwami Europy. – Kiedy spotkaliśmy się na początku okresu przygotowawczego do mistrzostw Europy, to trener wskazał nam kilka rzeczy, na które musimy zwrócić uwagę i je poprawić, ponieważ w Lidze Światowej nie funkcjonowały tak, jak byśmy chcieli. Nad tym właśnie pracowaliśmy bardzo ostro, na niektóre elementy położyliśmy szczególny nacisk i teraz szkoleniowiec sprawdza nas szczególnie pod tym kątem – mówił Popiwczak. – Chodziło nie tylko o strefę fizyczną, ale i o mentalną. Żeby po nieudanej akcji nie spuszczać głów, tylko cały czas starać się trzymać ten poziom, który sobie zbudowaliśmy – poinformował.

W meczowej czternastce w starciu z Kanadą zabrakło Damiana Wojtaszka, a jego miejsce zajął Jakub Popiwczak, który wymieniał się na boisku z Pawłem Zatorskim. Czy to oznacza, że 21-letni gracz może liczyć na udział w mistrzostwach Europy? – Damian Wojtaszek jest już w pełni zdrowia. Myślę, że hierarchia libero jest już tutaj wszystkim znana. Paweł Zatorski jest pierwszy, Damian Wojtaszek jest za jego plecami, a ja staram się obu ich kąsać. Wychodzi mi to raz lepiej, raz gorzej, ale wydaje mi się, że to oni są przede mną – przyznał Popiwczak.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved