Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Jakub Popiwczak: Nie będziemy się nikogo bać

Jakub Popiwczak: Nie będziemy się nikogo bać

Już w sobotę siatkarze Jastrzębskiego Węgla zmierzą się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w półfinale Pucharu Polski. Ekipa trenera Lebedewa awansowała do tego etapu rozgrywek po wygranej z Cerrad Czarnymi Radom. – To był jeden z celów, który postawiliśmy sobie przed sezonem – zdradził libero jastrzębian, Jakub Popiwczak.

Jastrzębska drużyna w meczu ćwierćfinałowym nie dała rywalom większych szans, wygrywając dość łatwo w trzech setach. Tym samym zespół ze Śląska wypełnił jedno z przedsezonowych założeń. – To był jeden z celów, który postawiliśmy sobie przed sezonem. Na pewno dużym plusem było to, że znaleźliśmy się w pierwszej czwórce po pierwszej fazie rywalizacji ligowej. Dzięki temu mieliśmy trochę lepszą pozycję w pucharze – powiedział w rozmowie z Katowickim Sportem po wygranej Jakub Popiwczak.W meczu tym jastrzębianie lepiej spisywali się w ataku, a także w zagrywce. Mimo że radomianie zapisali na swoim koncie tyle samo asów serwisowych (6 – w tym 3 Emanuela Kohuta), to jednak częściej się też w tym elemencie mylili. Goście lepiej radzili sobie w przyjęciu. – Na pewno Czarni Radom zagrali dobre zawody i wiem, że w naszej grze było też sporo niedociągnięć. Kilka rzeczy możemy poprawić, ale z drugiej strony należy się cieszyć, że wygrywamy mecze po 3:0. W pierwszej części sezonu graliśmy w każdym meczu więcej setów i traciliśmy siły – podsumował libero Jastrzębskiego Węgla.

Teraz jastrzębscy siatkarze jadą walczyć do Wrocławia. Półfinałowy rywal – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – należy do tych najsilniejszych, ale niedawno Skra Bełchatów pokazała, że kędzierzynian da się pokonać. – Nie ciąży na nas żadna presja. Jedziemy rywalizować z najlepszymi drużynami w Polsce. Myślę, że to wśród nich należy się doszukiwać faworyta. Ale w tym sezonie pokazaliśmy już, że potrafimy wygrywać z każdym. Nie będziemy się nikogo bać – zapewnił Jakub Popiwczak.

źródło: inf. własna, katowickisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved