Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Peszko: Pokazaliśmy charakter

Jakub Peszko: Pokazaliśmy charakter

fot. Klaudia Piwowarczyk

W poprzednim sezonie PlusLigi Jakub Peszko zaliczył 25 spotkań w barwach będzińskiego zespołu. Teraz „Peszkin” coraz mocniej puka do podstawowej „szóstki”. – Mam nadzieję, że sztab trenerski będzie mnie obdarowywać coraz większym zaufaniem – zaznaczył przyjmujący MKS-u Będzin.

Ostateczna ocena należy do trenera Stelio DeRocco, ale jak ty skomentujesz swój występ w spotkaniu z ONICO?Jakub Peszko: – Nie było źle, a mogło być jeszcze lepiej w paru elementach. Co prawda statystyki nie powalają na kolana, zdobyłem tylko cztery punkty, ale uważam, że w przyjęciu było dobrze. Wpadła mi tylko jedna piłka, którą źle obliczyłem. Najważniejsze było jednak zwycięstwo drużyny i to się przede wszystkim liczy. Pokazaliśmy charakter, w tie-breaku wyrównana gra była do stanu chyba 8:8, a potem odczytaliśmy ich zamiary i poszło kilka „czap”… Mam nadzieję, że sztab trenerski będzie mnie obdarowywać coraz większym zaufaniem.

Jak oceniasz atmosferę na trybunach w trakcie meczu z drużyną z Warszawy?

– Mega atmosfera była, inaczej tego nie da się określić. Trzeci rok już gram w MKS-ie, ale ten mecz był wyjątkowy. Podobna atmosfera panowała w hali podczas spotkania z Bełchatowem, które przegraliśmy 2:3. Dramaturgia była niesamowita, a kibice bardzo nam pomogli. Mam nadzieję, że byli zadowoleni z naszej gry, bo my z ich dopingu zdecydowanie tak. Cieszę się, że wygraliśmy, bo przecież gramy dla nich.

Przed wami środowy mecz z GKS-em Katowice. Twoja ocena rywala, przeciwko któremu zagrałeś jedno spotkanie w ubiegłym sezonie?

– Myślę, że to także zespół wymagający, tak jak ONICO. Wzmocnił się w porównaniu do poprzedniego sezonu, jest na pewno głodny zwycięstw. Ostatnio przegrał niespodziewanie z Łuczniczką w Spodku i w Warszawie z ONICO. Teraz będzie chciał się odkuć…

W hali miejskiej w Katowicach-Szopienicach należy się spodziewać szczególnych emocji, wszak chodzi o derby województwa śląskiego.

– Liczę na świetne widowisko i – oczywiście – nasze zwycięstwo. Trzeba zbierać punkty, bo na koniec sezonu dwa zespoły spadają, a trzeci od końca gra baraż o utrzymanie się. My oczywiście mamy większe ambicje niż samo utrzymanie, chcemy zająć jak najwyższe miejsce w tabeli PlusLigi. Poza tym każdy z nas ma swoje indywidualne ambicje.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved