Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Jakub Peszko: Czasem graliśmy dobrze, czasami bardzo słabo

fot. Sylwia Lis-Dubiel

BKS Visła Bydgoszcz zagrała w środę jeden z najlepszych meczów w sezonie. Mimo tego bydgoszczanie zdołali ugrać z Aluronem Virtu CMC Zawierciem jedynie jednego seta, nie poprawiając przez to swojego dorobku punktowego w lidze. – My czasem graliśmy dobrze, czasami bardzo słabo. Musimy popracować nad tymi przestojami. Walczymy dalej – powiedział po spotkaniu Jakub Peszko.

Bydgoszczanie byli w spotkaniu z „Jurajskimi Rycerzami” skazywani na pożarcie. Sytuacja uległa jednak zmianie, gdy Mark Lebedew desygnował do gry dość eksperymentalny zespół. Gospodarze wykorzystali ten fakt, wygrywając pierwszą odsłonę. W kolejnych częściach meczu BKS stawiał dzielny opór, lecz goście wykazali się większą skutecznością, wygrywając tym samym mecz i nie oddając rywalowi żadnego punkty do tabeli. – To był nasz dobry mecz. W Radomiu zagraliśmy na podobnym poziomie. Ostatecznie Zawiercie jednak wygrało 3:1, zdobywając zasłużone trzy punkty. My czasem graliśmy dobrze, czasami bardzo słabo. Musimy popracować nad tymi przestojami. Walczymy dalej – stwierdził przyjmujący BKS Visły, Jakub Peszko.Oprócz postawy swojego zespołu siatkarz skomentował także postawę środowego przeciwnika. – Rywale wywarli na nas dużą presję i ciężko było nam grać z takim zespołem na wysokiej piłce, tym bardziej że rywale bronili dużo piłek, dobrze ustawiając też blok. W czwartym secie zabrakło nam dokładnego przyjęcia oraz więcej akcji po pozytywnym przyjęciu – stwierdził jeden z jaśniejszych punktów swojej drużyny w ostatnim czasie.

Ładna gra i dobre momenty to za mało. Drużyna ma na swoim koncie sześć porażek z rzędu, będąc jedną z dwóch czerwonych latarni ligi. Brak odczucia smaku zwycięstwa ma wpływ na zespół, choć ten nadal pozostaje spokojny, czekając na mecze ze słabszymi rywalami. – Sześć porażek oddziałuje na drużynę, ale trenujemy i walczymy dalej. Mamy jasno postawiony cel, walcząc o utrzymanie, o które będziemy bić się do ostatniej kolejki. Musimy wywalczyć punkty z rywalami, którzy będą bezpośrednio w tabeli z nami – rzekł Peszko.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved