Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jakub Oczko: Plan jest, aby wygrać kolejny mecz

Jakub Oczko: Plan jest, aby wygrać kolejny mecz

fot. archiwum

Siatkarze Exactu Systems Norwida Częstochowa wreszcie mogli cieszyć się z drugiego odniesionego zwycięstwa w tym sezonie na zapleczu PlusLigi. Podopieczni Radosława Panasa pokonali we własnej hali SMS PZPS Spała 3:0 i poprawili swój dorobek punktowy. Zadowolony, aczkolwiek w stonowany sposób po końcowym gwizdku wypowiadał się rozgrywający częstochowian, Jakub Oczko.

Mimo że był to pojedynek dwóch ostatnich drużyn w tabeli, to faworytem tej konfrontacji byli zawodnicy spod Jasnej Góry, którzy grali we własnej hali, pałali żądzą rewanżu za porażkę z pierwszej rundy, a przede wszystkim chcieli wykorzystać braki kadrowe w ekipie gości. – Na pewno nie chcieliśmy zlekceważyć rywala. Wiedzieliśmy, że przyjadą w okrojonym składzie, ale ta liga uczy pokory i myślę, że dopiero po ostatnim gwizdku należy się cieszyć, tak jak to dzisiaj zrobiliśmy – mówi Jakub Oczko.Doświadczony rozgrywający przyznaje, że jego zespół nie zwracał jednak uwagi na to, kto jest po drugiej stronie siatki, bardziej skupiając się na swojej grze. – Staramy się bardziej patrzeć na swoją część boiska i myślę, że tu mamy rezerwy, tu mamy jakieś swoje problemy, które staramy się rozwiązywać i uważam, że dzisiaj to się udało. Od początku odjeżdżaliśmy im i kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń. Cieszą nas bardzo te punkty, które były nam bardzo potrzebne – twierdzi.

Do meczu z SMS-em Spała częstochowska drużyna nie przygotowywała się jakoś specjalnie ze względu na napięty terminarz. Następna kolejka odbędzie się w środku tygodnia, lecz Exact Systems Norwid będzie w niej pauzował. Częstochowianie na parkiet wybiegną 21 stycznia w domowej rywalizacji z TSV Sanok. – Tu nie ma czasu na jakieś wielkie przygotowania, liga pędzi i trzeba się koncentrować na kolejnym meczu. Plan jest taki, aby wygrać następne spotkanie z Sanokiem i kontynuować dobrą passę. Mimo tych porażek to w każdym spotkaniu walczyliśmy i tak naprawdę niewiele nam brakowało, także tych pojedynków przegranych do zera było mało i postaramy się, aby już nie było takich meczów – podkreśla były siatkarz m.in. AZS-u Częstochowa.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved